Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (6.) – meditácia

Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (6.) – meditácia

Nemusíte byť budhistickým mníchom na to, aby ste zvládli meditáciu a užívali si jej pozitívny prínos pre život.

Odborníčka Belle-Beth Cooper sa vo svojom článku pre Huffington Post zameriava na nasledujúce výhody meditácie: menšia úzkosť, viac kreativity a lepšia pamäť. Všetky tri atribúty sú pre poker ako vyšité.

Zamerajme sa teda na to, ako môže meditácia pomôcť vylepšiť vašu hru.

Pravidelná meditácia zlepší váš poker

Meditácia bola dlho skúmaným konceptom v korelácii s úspechom v pokeri. Koncept skutočného aktu je pomerne jednoduchý, pretože meditácia vyžaduje, aby osoba navodila duševný stav relaxácie s cieľom dosiahnuť „čistú hlavu“.

Tento spôsob vedomia by mal teoreticky viesť k lepšiemu rozhodovaniu pri stole. Znížením úzkosti a zlepšením pamäťových funkcií môže byť meditácia užitočným nástrojom prípravy na to, aby ste sa skutočne dostali do zóny pred úlohou, ktorá si bude vyžadovať najvyššie sústredenie.

Odborný portál healthline.com priniesol zaujímavý článok, v ktorom opisuje 12 benefitov pravidelnej meditácie.

Spomína sa redukcia stresu, čo je najmä v dnešnej hektickej dobe určite veľmi pozitívny benefit.

Meditácia pomáha znižovať úzkosť, zlepšiť stresovú reaktivitu a zvládanie problémov. Vďaka pravidelnej meditácii budete lepšie konať aj pod tlakom a poker takýchto situácii prináša neúrekom.

Okrem toho meditácia potláča negatívne myšlienky a pomáha bojovať s depresiami.

K ďalším benefitom pravidelného meditovania patrí zvyšovanie sebauvedomenia, predĺženie rozpätia pozornosti, redukcia zhoršovania pamäti súvisiaceho s vekom, generuje väčšiu láskavosť, pomáha aj v boji proti rozličným závislostiam, zlepšuje kvalitu spánku, zvyšuje prah bolesti, pomáha znižovať krvný tlak a čo je najlepšie – je dostupná kdekoľvek.

Pravidelnú meditáciu oceníte nielen, ak hráte poker a snažíte sa dostať úroveň svojej hry na vyšší stupienok. Ale aj v bežnom každodennom živote. Posilníte tak svoju mentálnu aj fyzickú stránku