Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (1.) – radšej cez deň, ako v noci

Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (1.) – radšej cez deň, ako v noci

Poker. Skvelá hra, v ktorej je mozog vaším najsilnejším nástrojom. Pripravili sme si pre vás sériu článkov Tipy na zlepšenie mozgu pre poker. Toto je prvá časť!

Silná myseľ. Mentálna odolnosť voči tlaku. Schopnosť spracovať veľa informácií v krátkom čase. Laserová koncentrácia. Spoľahlivá pamäť. Atribúty, ktorými musí disponovať každý hráč pokeru, ktorý to s touto hrou myslí vážne.

Preto sme sa rozhodli pripraviť si seriál článkov Tipy na zlepšenie mozgu pre poker, v ktorom vám budeme postupne odhaľovať veci, ktoré vám pomôžu posilniť vaše myslenie, váš mozog a pomôcť vám k úspechu v tejto zaujímavej hre.

Keď ste unavení, váš mozog robí kreatívnu prácu lepšie

Aj keď sa vám to možno nezdá, ale je to tak. Belle Beth-Cooper publikovala pre Huffington Post niekoľko zaujímavých vedeckých poznatkov a rád o tom, ako funguje mozog pri každodenných činnostiach a ako ho možno vylepšiť.

Podľa jej výskumu je mozog pripravenejší na vykonávanie náročných a analytických úloh počas hodín bdelosti, no pre kreatívnu prácu lepšie funguje, keď sme unavení.

„Ak ste unavení, váš mozog nie je taký dobrý v odfiltrovaní rozptýlení a zameraní na konkrétnu úlohu. Je tiež oveľa menej efektívny v zapamätávaní si spojení medzi myšlienkami alebo konceptmi,“ zdôvodňuje Cooper.

„To sú obe dobré veci, keď príde k tvorivej práci, pretože tento druh práce vyžaduje, aby sme nadviazali nové spojenia, boli otvorení novým myšlienkam a premýšľali novými spôsobmi. Takže unavený, nejasný mozog je pre nás oveľa viac užitočný pri práci na kreatívnych projektoch,“ dodáva.

Poker hrajte radšej cez deň, ako v noci

Umelci či spisovatelia budú najlepšie výsledky dosahovať v neskorých večerných hodinách či v noci, keď je mozog unavenejší.

No pre hráčov pokeru platí presný opak. Poker je analytická hra, v ktorej neustále analyzujete jednotlivé možnosti a herné situácie. V ktorej hľadáte trhliny v súperovej hre. V ktorej analyzujete výšky stávok.

Ak chcete byť víťazným hráčom pokeru, hrajte radšej skôr cez deň. Nie na večer a určite nie v noci. Cez deň sa maximalizuje efektivita mozgu a jeho analytické schopnosti, nevyhnutné pre kvalitný pokerový výkon.