Najväčšie prehry v histórii pokeru a ako sa im vyhnúť?

Najväčšie prehry v histórii pokeru a ako sa im vyhnúť?

Hazardné hry a poker nie sú len o výhrach, ale aj prehrách. Toto sú najväčšie prehry v histórii pokeru! A poradíme vám, ako sa im vyhnúť

Ako sa vyhnúť prehrám v pokeri?

Stanovte si pred hraním pokeru rozpočet a držte sa ho. Ak si nestanovíte rozpočet, práve vtedy vás môžu zasiahnuť veľké straty.

Naháňanie sa za víťazstvami je ďalšou súčasťou tohto problému. Preto navrhujeme, aby ste pri svojom menšom rozpočte toto riziko nepodstupovali. Nezabudnite tiež, že profesionálni hráči majú tiež dlhoročné skúsenosti v rukáve.

Ako posledný tip na to, aby ste nestratili veľké množstvo peňazí, je dobré zvoliť si jeden typ pokerovej hry a držať sa jej. Pred hraním si osvojte všetky tipy a triky. Navrhujeme tiež najskôr vyskúšať bezplatné pokerové hry, aby ste si ich precvičili bez rizika prehry.

Najväčšie prehry v histórii pokeru

Existuje niekoľko významných pokerových hráčov, ktorí pri hraní stratili niekoľko miliónov, ale taktiež dokázali vyhrať rovnako veľké sumy.

Phil Galfond zarobil cez hranie online pokeru viac ako 8 miliónov dolárov, ale to mu nezabránilo v prehrách. V jednom prípade potom, čo sa rozhodol hrať nový variant, stratil takmer 2,5 milióna dolárov.

Ďalším hráčom s dobrou výhrou je Di Dang. Napriek tomu, že patril medzi najkonzistentnejšie vyhrávajúcich hráčov, ani on sa celkom nedokázal vyhnúť prehrám. Za jediný rok stratil Di Dang viac ako 2,6 milióna dolárov a o pár rokov neskôr skončil s hraním.

Brian Townsend napísal jeden z najsmutnejších príbehov. Dlhé roky bol relatívne úspešný, no dosiahol stratu 2,5 milióna dolárov. Townsend namiesto toho, aby odišiel, túto stratu prenasledoval, snažil sa ju zmazať a prišiel tak o epické ďalšie dva milióny dolárov. Odvtedy sa už pokeru až tak nevenoval.

Tu zoznam gigantických prehier zďaleka nekončí.

Hráči ako Ben Sulsky sú známi svojimi obrovskými výhrami. Sulsky v skutočnosti mal ročné zisky presahujúce 4 milióny dolárov. No raz sa mu stalo, že za jednu hru stratil 3 milióny dolárov.

Fínsky hráč Patrik Antonius, bol na vrchole svojej hry predtým, ako nastal obrat. Prehral 4 milióny dolárov v jednej hre.

Phil Ivey je dobre známy tým, že je jedným z najlepších hráčov sveta a pravidelne vyhráva obrovské sumy. Ale ani on nie je imúnny voči strate. Zaznamenal aj prehru viac ako 5 miliónov dolárov.

Najväčší porazený v pokeri

Ilari Sahamies je známy svojim agresívnym herným štýlom, dokonca aj hraním v opitosti – čomu sa odporúčame vyhnúť! Nešla mu karta, takže nie je prekvapením, že zo zarobených 7 miliónov dolárov stratil šesť.

Victor Blom bol úplnou neznámou, keď na turnaji vyhral 7 miliónov dolárov. Táto prekvapivá výhra však odštartovala jeho zánik. Nakoniec celkovo stratil 7,5 milióna dolárov.

Ak sa však pozrieme na najväčšieho porazeného v pokeri, cena musí ísť Gusovi Hansenovi. Hansen, rovnako ako mnoho ďalších na tomto zozname, má za sebou dlhú históriu epických úspechov v pokerovom svete. Všetky však boli pri živej hre.

Prechod na online pokerovú platformu znamenal, že nebol schopný zopakovať také úspechy na vysokej úrovni – možno preto, že už nemohol vidieť ostatných hráčov a posudzovať ich pohyby. Nech je to už akokoľvek, Hansen zaznamenal niekoľko významných strát.

V skutočnosti sú tieto straty údajne až 22 miliónov dolárov, čo z neho robí jedného z najväčších porazených. Aj keď je to obrovská strata, jeho predchádzajúce úspechy znamenajú, že tento muž je stále víťazom.

Zaujímavý tip na to, ako zlepšiť svoju hru v pokeri nájdete TU