Najlepšie knihy o pokeri všetkých čias – 2. časť

Najlepšie knihy o pokeri všetkých čias – 2. časť

V 1. časti špeciálu Najlepšie knihy o pokeri všetkých čias sme vám predstavili päť výnimočných publikácií. V 2. časti uzavrieme top desiatku.

Najlepšie knihy o pokeri všetkých čias

5. Phil Gordon – Phil Gordon’s Little Green Book: Lessons and Teachings in No Limit Texas Hold’em (2005)

Po písaní poznámok o všetkom, čo sa naučil ako profesionálny hráč pokeru a jeden z najvyhľadávanejších učiteľov tejto kartovej hry, sa Phil Gordon rozhodol svoje bohaté vedomosti vložiť do Malej zelenej knihy. V publikácii poskytuje dôkladné tipy, inštruktáž a ilustratívne príbehy o tom, ako vylepšiť svoj osobný štýl hry.

4. Mike Caro – Caro’s Book of Poker Tells: The Psychology and Body Language of Poker (2003)

Patrí medzi najvýznamnejšie knihy o pokeri, ktoré boli kedy vydané a tiež aj medzi najpredávanejšie publikácie s touto tematikou. Veľké výhry v pokeri závisia od schopnosti prečítať si svojich protivníkov. Mike Caro sa zaoberá psychológiou a rečou tela, ktoré majú v pokeri veľký vplyv na úspech. Očný kontakt, vzdychy, zvesené ramená, trasenie rúk. Množstvo vecí, ktoré prezrádzajú slabosť protivníka a dajú vám do rúk dôležité informácie.

3. Doyle Brunson – Super System: A Course in Power Poker (1979)

Jedna z prvých kníh o pokerovej stratégii, ktorá kedy bola napísaná. Leží na poličke každého skutočného milovníka pokeru. Zostáva jednou z najpredávanejších pokerových kníh všetkých čias. Kniha je napísaná dvojnásobným majstrom sveta WSOP a členom Siene slávy. Táto kniha bola napísaná na základe poznatkov z viac ako 10 tisíc hodín hrania pokeru. Aj keď je trochu zastaraná, poskytuje pevný základ, pokiaľ ide o základné pojmy hry.

Dve najlepšie knihy o pokeri, ktoré by mal prečítať každý hráč

2. Dan Harrington – Harrington on Hold’em: Expert Strategy for No Limit Tournaments, Volume I Strategic Play (2004)

Harrington v tejto knihe poskytuje čitateľom sofistikované a časom overené výherné stratégie. Kniha poskytuje techniky, ktoré dnes špičkoví hráči používajú na turnajoch. Kombináciou psychológie a matematiky sa pokúša naučiť čitateľa, ako správne čítať jednotlivé situácie a robiť inteligentné rozhodnutia.

1 David Sklansky – The Theory of Poker: A Professional Poker Player Teaches You How to Think Like One (1987)

Táto kniha je považovaná za najlepšiu, aká kedy o pokeri bola napísaná. Je trochu zastaraná a trochu prehustená, ale je vynikajúcim úvodom do teórie hier. Poskytuje veľa užitočných informácií o pokeri. Autor v publikácii hovorí o teórii pokru, o blufovaní aj psychológii v hre. Prečítanie tejto knihy vás za noc nezmení na víťaza pokerového turnaja, ale poskytne vám solídny základ študenta tejto hry a dá vám návod, ako rozvíjať svoj víťazný postoj.