Najlepšie knihy o pokeri všetkých čias – 1. časť

Najlepšie knihy o pokeri všetkých čias – 1. časť

Pokiaľ je poker vaša vášeň a chcete sa do tejto hry ponoriť hlbšie, výborné je prečítať si knihy o pokeri. Toto sú najpredávanejšie a najobľúbenejšie všetkých čias

Najpredávanejšie a najobľúbenejšie knihy o pokeri všetkých čias

10. Matt Janda – Applications of No-Limit Poker (2013)

Aj keď na vysvetlenie pojmov používa veľa matematických rovníc, táto kniha je stále solídnou a ľahko čitateľnou pre každého, kto sa seriózne zaujíma o vylepšenie svojej hry. V tejto knihe Matt Janda vysvetľuje rôzne koncepcie na vylepšenie vašej hry. Keď ich pochopíte teoreticky, môžete ich v praxi zaradiť do vašej hry. Výsledky sa dostavia.

9. Matt Janda – No Limit Hold´Em for Advanced Players (2017)

Janda v tejto knihe diskutuje o sofistikovaných stratégiách hrania pokeru proti silným súperom založených na použití sofistikovaných softvérových programoch. V knihe síce používa aj zložité matematické rovnice, no sú v nej vysvetlené aj veci, ktorým pochopia začiatočníci aj stredne pokročilí hráči pokru.

8. Jared Tendler, Barry Carter – The Mental Game of Poker: Proven Strategies for Improving Tilt Control, Confidence, Motivation, Coping with Variance, and More (2011)

Ako v športe, tak aj v pokeri môžu mentálne a psychologické aspekty hry byť dôležitejšie ako stratégia a teória hier. Poker je jedna z mála hier, v ktorej môžete hrať dokonale a aj napriek tomu prehrať. Emocionálna kontrola, sebavedomie, strach, motivácia a strata koncentrácie. Aj tieto témy táto kniha rieši. Dozviete sa ako zlepšiť rozhodovanie, zvýšiť disciplínu, koncentráciu a ako hrať konzistentne „v zóne“.

7. Chris Moorman, Byron Jacobs – Moorman’s Book of Poker: Improve your poker game with Moorman1, the most successful online poker tournament player in history (2014)

Táto kniha má unikátny prístup, pretože Moorman v nej analyzuje 80 konkrétnych kombinácií kariet na ruke, ktoré mal v minulosti na turnajoch spoluautor publikácie Jacobs. Kniha je napísaná koučingovým štýlom a môže vám pomôcť v progrese vašej vlastnej hry. Poskytuje viac praktických príkladov z hry ako teórie.

6. Mark Harlan – Texas Hold’em for Dummies (2006)

Kniha predstavuje čitateľom základné pojmy a stratégie Texas Hold’em poker. Od pravidiel hry, po stávky, kurzy, etikety, žargóny či nástrahy. V tejto knihe nájdete všetko.

Predstavujeme vám najlepšie a najpredávanejšie knihy o pokeri všetkých čias. V prvej časti sme vám predstavili knihy na 10. až 6. mieste. V druhej časti sa pozrieme na top päťku kníh o pokeri.