Etiketa v pokrovej herni: Týmto chybám sa vyhnite (2.)

Etiketa v pokrovej herni: Týmto chybám sa vyhnite (2.)

Riešime tému etiketa v pokrovej herni. V prvej časti sme vám predstavili štyri zásadné chyby, ktorým je najlepšie sa vyhnúť. Teraz máme v hľadáčiku ďalšie!

Etiketa v pokrovej herni, chyby, ktoré určite nerobte

Neukazujte ruku, keď ešte hráte

Ukazovať svoje karty inému hráčovi pri pokrovom stole je veľké faux pas. Takisto žiadať o radu je proti pravidlám pokru. V kasíne vás po takomto správaní môže krupiér vyzvať na zloženie kariet. Poker je individuálna hra, nie tímová a tak k nej pristupujte.

Nesnažte sa učiť ostatných hráčov, ako hrať

Táto rada sa týka najmä skúsenejších pokrových hráčov. Každý hráč má svoju vlastnú stratégiu, pri ktorej verí, že je správna a víťazná. Zdieľanie tipov s inými hráčmi sa môže zdať ako super vec, ale verte, že nie je. Častokrát sa môže rada javiť ako povýšenecká či nepríjemná. Okrem toho, že etiketa v pokrovej herni niečo takéto neuznáva, je to aj podvod na ostatných hráčov. Využitie slabín ostatných hráčov je jedným z kľúčov k úspechu v pokri.

Vyhnite sa nerešpektovaniu dílera či ostatných hráčov

Pri zhliadnutí nejakej chyby dílera upozornite slušne a zdvorilo. Nesťažujte sa na zlé ruky či na zlé karty. Snažte sa vo všeobecnosti o zdvorilé správanie voči ostatným hráčom aj dílerovi.

Nesnažte sa skrývať počet svojich žetónov

Etiketa v pokrovej herni zahŕňa aj vyhýbanie sa skrývaniu počtu svojich žetónov. Snažte sa mať svoje žetóny prehľadne usporiadané, pomôže vám to udržiavať si základný prehľad o ich počte a stave. Zle organizované žetóny môžu prinášať do vášho money manažmentu chaos a ostatnými hráčmi môže byť vyhodnotené ako neúctivé konanie. Nezakrývajte svoje žetóny rukou alebo iným predmetom.

Veci, ktoré sa oplatí naučiť od pokrových profesionálov, si môžete prečítať TU.