Etiketa v pokrovej herni: Týmto chybám sa vyhnite (1.)

Etiketa v pokrovej herni: Týmto chybám sa vyhnite (1.)

Etiketa v pokrovej herni je mimoriadne dôležitá. Predstavíme vám v dvoch častiach niekoľko zásadných chýb, ktorým sa snažte vyhýbať, aby ste nepobúrili ostatných hráčov.

Etiketa v pokrovej herni a ktorým chybám sa určite vyhnúť

Nesnažte sa ovplyvňovať ruku, v ktorej nie ste

Jedna z najväčších chýb, ktorej sa najmä začínajúci pokroví hráči dopúšťajú. Je dôležité, aby ste úmyselne či neúmyselne neovplyvňovali ruku, v ktorej nehráte. Hovoriť ostatným hráčom o tom, aké boli vaše karty, môže zničiť ruku všetkým ostatným. Ak iný hráč čakal na konkrétnu kartu, zistenie, že túto kartu máte, môže spôsobiť zloženie jeho kariet. Tento hráč vám môže byť vďačný, ale ostatní z toho nadšení určite nebudú.

Nepodvádzajte

Snaha pozrieť sa na súperove karty či konanie mimo poradia. To sú bežné podvody, využívané neetickými či neskúsenými hráčmi v pokrovej herni. Existuje mnoho ďalších príkladov podvádzania pri pokri, ktoré robia hru neférovou. Keď sa hrá o peniaze, je toto konanie ešte horšie. Blafovanie je prirodzenou súčasťou pokru, ale klamstvo nemá pri pokrovom stole svoje miesto.

Vyhrať a utiecť? Určite nie

Etiketa v pokrovej herni hovorí jasne. Po veľkej výhre by hráč nemal utiecť od stola, ale hrať ďalej a dať ostatným hráčom šancu získať svoje peniaze späť. Je to zdvorilé voči ostatným a tiež by sa vám takéto konanie zo strany iných hráčov určite nepáčilo.

Nemrhajte časom a nezdržiavajte hru

Nováčikovia majú niekedy problém prispôsobiť svoje tempo hry ostatným pri pokrovom stole. Niektorí hráči ale úmyselne zdržiavajú v snahe získať výhodu pre seba. Veľmi neúctivé voči ostatným hráčom.

Etiketa v pokrovej herni a jej dodržiavanie má svoj význam. V druhej časti vám predstavíme ďalšie chyby, ktorým sa rozhodne pokúste vyhýbať.