Výherné automaty a čiastočná výhra: Nenechajte sa dobehnúť

Výherné automaty a čiastočná výhra: Nenechajte sa dobehnúť

Existuje niekoľko trikov, ktorými kasína získavajú výhodu nad hráčmi. Výherné automaty a čiastočná výhra patrí do tejto kategórie, nenechajte sa dobehnúť!

Výherné automaty prinášajú jav, ktorý nesie názov čiastočná výhra. Ide o výhru, ktorá nepokrýva ani výšku vašej pôvodnej stávky.

Napríklad hráte spin v hodnote jedného eura a čiastočná výhra vám prinesie naspäť 0,50 eura. Svetlá začnú blikať a stroj začne vydávať víťazné zvuky. Napriek tomu, že ste vlastne práve stratili 0,50 eura.

Každý (dobre, takmer každý) hráč má zdravý rozum a vie, že ide o premyslený trik kasína, aby navodil v hráčovi pocit víťazstva a úspechu. Napriek tomu, že technicky prídeš o peniaze, tak sa môžeš cítiť ako víťaz.

Výherné automaty a čiastočná výhra: Ako sa nenechať dobehnúť?

Výskum zo Journal of Gambling Studies dokazuje, že víťazné zvukové a svetelné efekty spôsobujú, že hráči nadobúdajú pocit, že vyhrávajú častejšie, než v skutočnosti vyhrávajú.

Behaviorálny neurovedec a hlavný autor štúdie Michael Dixon uviedol, že tieto efekty „maskujú prehry za víťazstvá“.

Ako nenaletieť na tento psychologický trik kasína?

Problém, ktorý výherné automaty a čiastočná výhra prinášajú, spočíva v tom, že hráč sa dostáva do stavu podobného tranzu. V tomto stave pokračujú v hre až dovtedy, kým neminú všetky svoje prostriedky.

Kľúčom je prerušiť tento stav – tranz a zachovať si nadhľad a kontrolu nad svojimi emóciami a správaním. Venujte pozornosť každému výsledku točenia a robte si pravidelné prestávky pri hraní.

Musíte brať do úvahy každú stratu, nenechajte sa oslepiť lákavými zvukmi a efektmi, po ktorých môžete nadobudnúť pociť víťazenia.

Ako na prestávky? Odporúčame zaviesť v tomto smere nejaký systém, napríklad nastaviť budík na smartfóne na každých cca 20-30 minút, aby ste nespadli do tranzu a nestláčali bezhlavo tlačidlo na spustenie spinu.

Výherné automaty a čiastočná výhra je jednoduchý trik kasín na hráčov, ktorý im ale výborne funguje. Nenechajte sa dobehnúť a riaďte sa vyššie uvedenými odporúčaniami!