Výherné automaty a 6 typov jackpotov: Poznáte všetky?

Výherné automaty a 6 typov jackpotov: Poznáte všetky?

Výherné automaty sú obľúbené aj pre svoje atraktívne jackpoty. Poznáte všetkých šesť typov?

Fixné jackpoty

Najbežnejšie výherné automaty sú tie s pevne stanovenými jackpotovými sumami. Fixná, resp. pevná cena jackpotu sa nemení, to znamená, že dnes bude rovnaká ako bola včera. Tento jackpot bude rovnaký aj po tom, čo ho niekto vyhrá. Na rozdiel od iných typov jackpotov, tu nemusíte čakať, kým sa daný jackpot nazbiera.

Progresívne jackpoty

Ďalším bežným typom výherných automatov sú tie s progresívnymi jackpotmi. Výška týchto jackpotov sa priebežne mení. Progresívne jackpoty sa v podstate budujú postupne, čím viac ľudí hrá. Potom jeden šťastný výherca získa náhodne celý jackpot. Čím dlhší je čas medzi jednotlivými výhrami, tým vyšší je jackpot. Výherné automaty s progresívnym jackpotom majú počiatočnú výšku nastavenú kasínom a po výhre jackpotu sa suma vracia na pôvodný stav. Bežnou stratégiou pri týchto slotoch je čakať, kým sa výška jackpotu enormne nezvýši.

Časovo obmedzené jackpoty

Must drop jackpoty, alebo musia padnúť. Ako už ich názov napovedá, tieto jackpoty musia byť vyhraté v stanovenom čase. Rovnako ako pri progresívnych jackpotoch sa ich výška zvyšuje, ale časovo obmedzený rámec. Môže to byť hodina, deň či týždeň. Šance hráčov na výhru sa s blížiacim deadlinom zvyšujú. Zvyčajne ide o menšie sumy ako pri klasických progresívnych jackpotoch.

Výherné automaty a ďalšie typy jackpotov

Miestne jackpoty

Miestne jackpoty sú progresívne jackpoty, ktoré sú viazané na jednu konkrétnu hru alebo stroj. Do konečnej sumy jackpotu síce prispeje menej hráčov, ale zas máte menšiu konkurenciu v snahe vyhrať ich.

Sieťové jackpoty

Miestne jackpoty sa vzťahujú na jednu konkrétnu hru v jednom konkrétnom kasíne. Ale sieťové jackpoty spájajú všetky výherné automaty konkrétneho titulu vo viacerých kasínach. To znamená, že hráči z celej krajiny môžu pomôcť budovať jackpot v tejto hre. V dôsledku toho je výška sieťových jackpotov výrazne vyššia, ako miestnych jackpotov.

Viacnásobné jackpoty

Výherné automaty, ktoré umožňujú vyhrať nielen jeden, ale dva alebo viac jackpotov, patria do tejto kategórie. To znamená, že môžete hrať fixné aj progresívne jackpotové hry na jednom slote.