Tajomstvo úspešných hráčov: Prečo nevoliť vyššie stávky, ako je nevyhnutné?

Tajomstvo úspešných hráčov: Prečo nevoliť vyššie stávky, ako je nevyhnutné?

Prečo nevoliť vyššie stávky, ako je nevyhnutné? Prezradíme vám tajomstvo úspešných hráčov.

Základnou a doslova školáckou chybou, ktorú často hazardní hráči robia je, že zvyšujú svoje stávky nad minimálnu požiadavku na maximálnu výhru. Či už hráš výherné automaty alebo stolové hry, tak o peniaze prídeš rýchlejšie pokiaľ zbytočne zvyšuješ svoje stávky nad požadované minimum.

Tajomstvo úspešných hráčov: Prečo nevoliť vyššie stávky, ako je nevyhnutné?

Vo väčšine prípadov hazardné hry vyplácajú rovnakými kurzami bez ohľadu na to, koľko vsadíte. Existujú niektoré výherné automaty, ktoré ponúkajú lepšie percentá návratnosti a niekedy aj lepšie kurzy, pokiaľ zvýšiš svoje stávky. Ale pokiaľ pravidlá hry vyslovene neuvádzajú, že je to tak, mal by si predpokladať, že tvoja šanca na výhru bude rovnaká pri stávke 5 € ako pri stávke 50 €.

Určite predstava vyššej výhry pri vyššej stávke je veľmi lákavá pre každého hráča. Ale pravdou zostáva, že v priemere svoje peniaze stratíš rýchlejšie pri vyšších stávkach. Kasína obmedzujú tvoje vklady iba z dvoch základných dôvodov a to: musia sa uistiť, že dokážu pokryť akékoľvek nepredvídané vysoké výhry. Chcú pre teba zaistiť dobrú zábavu a sebe zaistiť tvoje časté návraty k nim.

Určite si už počul o priemernej návratnosti stávok (RTP). Udáva sa v percentách a vyjadruje, koľko pri dlhodobom hraní dostaneš v priemere zo svojich stávok späť. Napríklad hazardná hra s priemernou návratnosťou stávok 95 % znamená, že pri dlhodobom hraní stratíš z každých stavených 100 € v priemere 5 €. To je vlastne výhoda kasína – 5 %. Čím vyššie stávky posielaš do hry, tým viac ukrajuje táto výhoda z tvojich financií. Je to úplne jednoduchá matematika.

Tajomstvo úspešných hráčov v kasíne spočíva aj v tom, že nezvyšujú svoje stávky, pokiaľ vyložene nemusia. Zvykne sa hovoriť, že pomaly ďalej zájdeš a v tomto smere to platí do bodky. Drž svoju výšku stávok na rozumnej hranici a tvoj bankroll ti vydrží na dlhšie hranie.