Škandál v Macau! Miestny gigant prevádzkuje nelegálny hazard, zatkli 11 osôb vrátane veľkej ryby

Macau je podobne ako Las Vegas považovaný za raj pre hazardných hráčov a hazardný priemysel. Miestny gigant Suncity Group mal údajne prevádzkovať nelegálny hazard. Zatkli jedenásť osôb.

V Macau justičná polícia oznámila, že zatkla jedenásť osôb na väzby prevádzkovania nelegálnych hazardných aktivít. Tie údajne prevádzkoval miestny gigant Suncity Group. Miestna polícia vydala krátke vyhlásenie o tom, že „prelomila prípad nelegálneho hazardu“. Zdroj uvádza, že došlo k zatknutiu jedenástich osôb – deviatich mužov a dvoch žien. K ich zadržaniu malo prísť v rovnakom čase, ako bol zatknutý v pevninskej Číne miliardár a generálny riaditeľ Suncity Group Alvin Chau Cheok Wa.

Škandál v Macau, odhalili nelegálny hazard, zatkli aj poriadne veľkú rybu

Chau bol údajne zatknutý v čínskom meste Wenzhou policajným zborom tejto komunity. Suncity Group mala k júlu 2020 199 agentov na „úrovni akcionárov“. Okrem toho aj 12 000 zástupcov vývoja hier a 80 000 zákazníkov z pevniny. Podľa vyhlásenia polície tento prípad prichádza ako súčasť dlhodobého zásahu Pekingu proti cezhraničným hazardným aktivitám a zahŕňa „obrovské množstvo peňazí“. Celú situáciu označil za problém, ktorý „vážne ovplyvnil spoločenský poriadok krajiny“.

Z vyhlásenia ľudovej prokuratúry vo Wenzhou, zo správy cituje portál world casino directory:

S cieľom dosiahnuť nezákonné zisky najal Chau zamestnancov z pevninskej Číny ako agentov na úrovni akcionárov a agentov pre hazardné hry. Následne organizoval čínskych občanov, aby hrali hazardné hry a zúčastňovali sa na cezhraničných aktivitách v oblasti online hazardných hier prostredníctvom poskytovania vysokých úverov, propagácie podnikania v oblasti hazardných hier, poskytovania dopravných služieb a technickej podpory. Chau založil spoločnosť na správu aktív v pevninskej Číne, aby poskytoval hráčom služby výmeny aktív za hracie žetóny. Ďalej pomáhal vymáhať dlhy z hazardných hier, pomáhal klientom pri cezhraničnej výmene kapitálu a využíval banky, aby hráčom poskytoval služby vyrovnania finančných prostriedkov.“ 

Ak vás zaujíma, prečo je lepšie navštíviť kasíno ráno ako večer, čítajte TU.