Najlepšie dokumentárne filmy o hazardných hrách: Týchto 5 musíš vidieť

Najlepšie dokumentárne filmy o hazardných hrách: Týchto 5 musíš vidieť

Dokumentárne filmy o hazardných hrách môžu rozšíriť tvoje obzory a posunúť vpred tvoj hráčsky potenciál. Predstavujeme päť najlepších, ktorý by si mal rozhodne vidieť.

Najlepšie dokumentárne filmy o hazardných hrách

Out of Luck

Jeden z najlepšie hodnotených dokumentov o hazardných hrách. Out of Luck (Bez šťastia) vyšiel v roku 2015 a okamžite si našiel svoju základňu fanúšikov. Tento dokumentárny film bližšie predstavuje divákom číselné lotérie, ktoré patria medzi najbežnejšie aktivity hazardných hráčov. Dáta hovoria jasne: väčšina hráčov lotérií sú chudobní a nevzdelaní. Napríklad zaujímavosťou je, že 80 % ziskov, ktoré lotérie v USA získajú, je od cca. 15 % hráčov. Tento dokument prináša aj odstrašujúci príklad: majiteľa večierky, ktorý skrachoval pre svoju závislosť na lotériách.

Bet Raise Fold: The Story of Online Poker

Online poker zažíva svoju zlatú éru v 21. storočí. Tento dokument dáva divákom bližší pohľad na rýchlo rastúcu komunitu online pokrových expertov, ktorí dúfajú v obrovské výhry. Film vyšiel v roku 2013 a sleduje rast jedného z najväčších trendov tohto storočia v oblasti hazardných hier. Ak máte radi online poker, tak tento dokumentárny film vám určite odporúčame.

Gambling Addiction and Me – The Real Hustler

Ak hľadáme najlepšie filmy o hazardných hrách, tento kúsok nemôže chýbať. Tento film má na IMDB úplne najlepšie hodnotenie spomedzi všetkých dokumentov o hazardných hrách. Tento dokument uzrel svetlo sveta v roku 2012 a zameriava sa na veci, kvôli ktorým upadajú hráči do závislosti od hrania. Zobrazuje aj niekoľko skutočných ľudí a ich príbehov závislosti. Prevencia a bezpečnosť majú v hazarde stále prvé miesto a tento film vrelo odporúčame.

The Player: Secrets of a Vegas Whale

Dokument, ktorý ťa pozýva na divokú jazdu s lasvegaským high-rollerom na jeho ceste k výhre miliónov dolárov v niektorom z najväčších kasín. Vďaka tomuto dokumentu si uvedomíte, že kasínový priemysel nie je nemožné poraziť. Príbeh sleduje človeka, ktorý bol len tuctovým kartovým hráčom až sa vypracoval k veľkej rybe vyhrávajúcej milióny dolárov. Tento film každému hráčovi dodá zaručene poriadnu dávku motivácie.

The Best of It

Príbeh, ktorý zobrazuje cestu štyroch priaznivcov športového stávkovania. Tento dokument predstavuje dobré aj zlé stránky hazardného koníčka. Patrí medzi najlepšie filmy o hazardných hrách.