Ktoré hazardné hry sú medzi Slovákmi najobľúbenejšie?

Ktoré hazardné hry sú medzi Slovákmi najobľúbenejšie?

Viete, ktoré hazardné hry sa tešia medzi Slovákmi najväčšej popularite?

Miniesterstvo zdravotníctva SR dalo prostredníctvom agentúry Focus vypracovať prieskum, ako sú na tom Slováci s hazardnými hrami. Vyplynulo z neho hneď niekoľko zaujímavých skutočností. Tak napríklad, že viac ako 40 % Slovákov má nejakú skúsenosť s hazardnými hrami. Výrazne medzi nimi prevládajú muži.

Hazardné hry a Slováci? Najviac fičia číselné lotérie

Ktoré hazardné hry sú medzi Slovákmi najviac populárne? Víťazom sa podľa spomínaného prieskumu stali číselné lotérie, aspoň raz v živote ich hralo 37 % ľudí. Pritom nie je žiadnym tajomstvom, že práve číselné lotérie patria z pohľadu hráčov medzi najmenej výhodné hry. Pretože pri nich majú kasína jednu z najväčších výhod.

Druhou najpopulárnejšou hazardnou hrou medzi Slovákmi sú športové stávky, skúsenosť s nimi má 20 % Slovákov. Nasledujú hracie automaty.

Podľa výsledkov prieskumu prudko stúpa obľúbenosť online hazardných hier. V roku 2019 hazard na internete skúsilo 7 % Slovákov, aktuálne sa toto číslo zdvojnásobilo na 14 %. Ide o prirodzený vývoj, ale podľa odborníkov ho urýchlilo aj obdobie pandémie koronavírusu a zatvorenie kamenných prevádzok. Práve v tomto období mnoho hráčov presmerovalo svoje aktivity do online kasín.

Problémových hazardných hráčov eviduje štát prostredníctvom Registra vylúčených osôb. Títo ľudia majú zákaz hrať akúkoľvek formu hazardných hier. Aktuálne je v tomto registri 126 tisíc osôb, z toho 80 % poberá dávky v hmotnej núdzi. Zvyšných 20 % tvoria osoby, ktoré dobrovoľne požiadali o zaradenie do tohto registra.