Koľko čísel je najlepšie vybrať v hre Keno?

Koľko čísel je najlepšie vybrať v hre Keno?

Keno patrí medzi najpopulárnejšie lotériové a číselné hazardné hry. Koľko čísel je najlepšie vybrať?

V každej hazardnej hre platí, že čím väčšia je potenciálna výhra, tým viac ľudí musí prehrať, aby túto odmenu pokryli. Spomedzi lotériových hier je Keno najznámejšie a najobľúbenejšie. Zároveň aj najpredávanejšie. Všetci odborníci vás upozorňujú, aby ste Keno nehrali, pretože šance na vašu výhru sú veľmi zlé a výhoda kasína obrovská. Napriek tomu ľudia stále túto číselnú hru hrajú a bavia sa tým. Ak ste rozhodnutí hrať to aj vy, tak musíte pochopiť niekoľko základných vecí.

Koľko čísel optimálne vybrať v hre Keno?

Hoci sa hovorí, že Keno je nízkonákladová forma hazardných hier, nie je to celkom pravda. Aj keď môže byť tiket relatívne lacný, stále si môžete kúpiť toľko tiketov, koľko chcete na jedno žrebovanie a niektorí hráči minú 20 až 50 eur na jednu hru. Ak chcete, aby Keno bolo skutočne hrou s nízkymi nákladmi, tak musíte obmedziť počet tiketov, ktoré si zakúpite na jedno žrebovanie.

Mnoho hráčov premýšľa, koľko čísel je optimálne hrať na jedno žrebovanie? Vaša najlepšia šanca na výhru je hrať s najmenším možným počtom a teda 1 číslom. Niektoré varianty hry Keno ale vyžadujú hrať minimálne s 2 číslami na tikete.

Najlepšie rozpätie potenciálneho výnosu je pri výbere 4 čísel. Kombinovaný potenciálny výnos pri 4 číslach v hre Keno je hodnotený na 74 %. To znamená, že máte dostatok spôsobov, ako vyhrať v kombinácii s dostatkom výplat. Takmer sa vyrovnáte návratnosti pri výbere 1 čísla, ktorý je hodnotený na 75 %.

Ďalšie tri najlepšie počty čísel sú 3 a 2 (oba majú zhodne po 72 %) a päť čísel (71,6 %).

Teoretický návrat k hráčovi pri väčšine hier na výherných slotoch je lepší ako pri Kene. Ale pravdepodobnosť výhry najvyššej kombinácie v Kene sa oproti výherným automatom zvyšuje. Pravdepodobnosti v hre Keno sú tiež predvídateľnejšie, keďže poznáte všetky čísla používané v tejto lotériovej hre.

Záverom: Ak vaše kasíno neumožňuje v hre Keno vybrať si len jedno číslo, tak odporúčame zvoliť štyri čísla. A nekupujte zbytočne veľa tiketov na jedno žrebovanie. Čím menej peňazí miniete, tým dlhšie vám vydržia.