Keno a 5 vecí, ktoré o obľúbenej číselnej lotérii musíš vedieť

Keno a 5 vecí, ktoré o obľúbenej číselnej lotérii musíš vedieť

Číselná lotériová hra Keno patrí medzi najobľúbenejšie a toto je 5 vecí, ktoré by si o tejto hre určite mal vedieť.

5 vecí, ktoré musíš o hre Keno vedieť

Sú výhry v Keno zdaniteľné?

Líši sa to krajinu od krajiny, ale vo väčšine z nich pri výhrach nad určitú hranicu sú zdaniteľné vo forme klasickej dane z príjmu. Takže dajte si na to pozor!

Sú čísla v Keno náhodné?

Pokiaľ hráte Keno v licencovanom online kasíne alebo v štátom licencovanej lotériovej hre, nemusíte sa obávať, čísla sú žrebované úplne náhodným spôsobom. Platí jednoduchá rovnica, čím viac čísel vyberáte, tým znižujete pravdepodobnosť na výhru hlavnej ceny. Pravdou je, že Keno má jednu z najvyšších výhod domu, teda kasína a z pohľadu hráča sú šance na úspech mizerné.

Sú stroje na Keno zmanipulované?

Legálne inštalované a prevádzkované automaty na Keno sú regulované. Rovnako ako napríklad výherné automaty využívajú generátory náhodných čísel. Nemajú potrebu hráčov podvádzať. Samotné hry Keno sú navrhnuté tak, aby prinášali prevádzkovateľom nemalý zisk. Pokiaľ hráte v licencovaných online kasínach alebo štátom regulovaných hrách, niet sa čoho obávať, k manipulácii hier nemôže dôjsť.

Prečo je tak ťažké v hre Keno vyhrať?

Pretože Keno patrí medzi hry s najvyššou výhodou domu (house edge). Mnoho hráčov premýšľa, koľko čísel je optimálne hrať na jedno žrebovanie? Vaša najlepšia šanca na výhru je hrať s najmenším možným počtom a teda 1 číslom. Niektoré varianty hry Keno ale vyžadujú hrať minimálne s 2 číslami na tikete.

Najlepšie rozpätie potenciálneho výnosu je pri výbere 4 čísel. Kombinovaný potenciálny výnos pri 4 číslach v hre Keno je hodnotený na 74 %. To znamená, že máte dostatok spôsobov, ako vyhrať v kombinácii s dostatkom výplat. Takmer sa vyrovnáte návratnosti pri výbere 1 čísla, ktorý je hodnotený na 75 %.

Ďalšie tri najlepšie počty čísel sú 3 a 2 (oba majú zhodne po 72 %) a päť čísel (71,6 %).

Kto vynašiel hru Keno?

Historici predpokladajú, že princípy hry Keno vymysleli starí Číňania na financovanie vládnych projektov, ako stavba Veľkého čínskeho múru či vojny. Mnohé zdroje hovoria o tom, že do Ameriky priviezli Keno čínski prisťahovalci v 40. rokoch 19. storočia. Keno vo svojej modernej podobe je prvýkrát potvrdené v roku 1800 v Ázii.