Kasína z nich boli zúfalé: Najúspešnejší hazardní hráči v histórii (2.)

Kasína z nich boli zúfalé: Najúspešnejší hazardní hráči v histórii (2.)

V predošlej časti sme vám predstavili piatich spomedzi najúspešnejších hazardných hráčov všetkých čias. V druhej časti vám predstavíme ďalších piatich, z ktorých boli kasína doslova zúfalé.

The MIT Blackjack Team

Skupina pôvodne študentov, ktorá vďaka tímovému počítaniu kariet v blackjacku oberala kasína o veľké peniaze od roku 1979. Verbovali nových členov pomocou letákov uverejňovaných na vysokých školách po Spojených štátoch a z nich vyberali vhodných kandidátov. Potenciálni spoluhráči museli prejsť testom a následne boli dôkladne zaškolení. Okrem tradičnej techniky počítania kariet využíval The MIT Blackjack Team aj sledovanie miešania kariet a techniku sledovania esa. Odhaduje sa, že vďaka využitiu všetkých spomínaných techník preklopili výhodu na svoju stranu (2-4 % výhoda oproti kasínu).

Ďalší hazardní hráči, z ktorých boli kasína doslova zúfalé

Doyle Brunson

Texas Dolly – tak znela prezývka tohto pokrového hráča, ktorý odišiel v roku 2018 do dôchodku. Dvakrát vyhral World Series of Poker a napísal niekoľko pokrových publikácií, z ktorých najznámejšia je Super/System.

Stanford Wong

Len ťažko nájdete lepšiu knihu o blackjacku a získaní náskoku oproti kasínu, ako je publikácia Professional Blackjack od Wonga. Skutočné meno tohto hráča je John Ferguson, ale používa pseudonym, aby zostal o krok vpred pred bezpečnosťou kasína.

Richard Nixon

Nikdy nevyhral World Series of Poker alebo iné významné pokrové turnaje. Ale jeho úspechy boli značné, nakoľko z nich financoval svoje politické kampane. Aj vďaka týmto kampaniam bol prezidentom USA.

Phil Hellmuth

Jeden z najúspešnejších pokrových hráčov v histórii. V jeho zbierke sa nachádza 16 náramkov z World Series of Poker. Hrajte poker ako profesionáli – to je kniha v ktorej radí hráčom, ako uspieť v tejto obľúbenej kartovej hre. Mnohým hráčom poskytla správne základy.