Kasína z nich boli zúfalé: Najúspešnejší hazardní hráči v histórii (1.)

Kasína z nich boli zúfalé: Najúspešnejší hazardní hráči v histórii (1.)

Najúspešnejší hazardní hráči v histórii dokázali kasína obrať o poriadne balíky peňazí – predstavíme vám 10 z nich. V prvej časti päť a v druhej ďalších päť.

Najúspešnejší hazardní hráči

Edward Thorp

Profesor matematiky, ktorý napísal knihu o počítaní kariet v blackjacku. V publikácii Beat the Dealer matematicky demonštroval, že v blackjacku možno prekonať výhodu kasína. Všetko, čo pre to musíte urobiť je sledovať pomer vysokých a nízkych kariet zostávajúcich v balíčku. Sám tieto poznatky využil v praxi. Priateľ Manny Kimmel mu požičal na úvod 10 000 dolárov a za prvý víkend v kasínach vyhrali 11 000 dolárov.

Billy Walters

Mnohí ho považujú za najúspešnejšieho hráča športových stávok v histórii. Už viac ako 30 rokov pravidelne vyhráva. To je dostatočne dlhá séria na to, aby sme to pripisovali šťastene. Jeho príbeh je hodný filmovej produkcie. Vyrastal od dvoch rokov ako sirota pod krídlami starej matky v chudobe. Teraz vlastní viacero firiem na predaj áut či golfové ihriská. Walters tvrdil, že počas dobrého roka na športových stávkach dokáže zarobiť 50-60 miliónov dolárov.

Phil Ivey

Vyhral 10 náramkov na World Series of Poker a zaslúžene ho mnohí označujú za jedného z najlepších a najúspešnejších hráčov pokru všetkých čias.

Chris Moneymaker

V roku 2003 vyhral hlavný turnaj World Series of Poker, pričom vstup na toto podujatie vyhral online. Odvtedy obrovsky narástol záujem hráčov o online poker.Viac o tomto úspešnom hazardnom hráčovi sa môžete dočítať v jeho autobiografii Moneymaker: Ako amatérsky hráč pokru premenil 40 USD na 2,5 milióna USD na World Series of Poker.

Don Johnson

Nemýľte si tohto úspešného hazardného hráča so známym hercom. Tento Don Johnson je hazardný hráč a obchodník. Hraním blackjacku vyhral viac ako 15 miliónov dolárov. Dokonca to dokázal bez techniky počítania kariet. Od jeho čias sú kasína podstatne sofistikovanejšie a ponúkajú výrazne nevýhodnejšie pravidlá z pohľadu hráčov.