Hazardné hry s najväčšou šancou na úspech (1.)

Hazardné hry s najväčšou šancou na úspech (1.)

Niektoré hazardné hry majú potenciál priniesť hráčom výraznejšiu šancu na úspech ako iné. Tieto určite vyskúšajte, ak chcete zvýšiť svoj výherný potenciál.

BACCARAT

Baccarat má tri možnosti hlavných stávok: ruka bankára, ruka hráča a remíza. Ruky hráča a bankára prinášajú extrémne vysokú výhernosť. Ponúkajú 50,68 % a 49,32 % úspešnosť, keď nezohľadníme nerozhodné výsledky. Len málo hazardných hier poskytuje výhernosť nad 49 %. Znamená to, že baccarat je v tomto ohľade výnimočná hra. Stávka na bankára by vám technicky mala poskytnúť výhodu oproti kasínu vďaka 50,68% šance na výhru. Ale kasína toto riešia 5% províziou z výhier. Aj napriek tejto provízii prináša stávka na bankára 98,94 % RTP (priemerná návratnosť stávok). Stávka na hráča prináša tiež vysoké RTP na úrovni 98,76 %. V praxi tieto údaje znamenajú, že baccarat patrí medzi hazardné hry, ktoré dávajú hráčovi skvelé šance vyhrať v krátkodobom aj dlhodobom horizonte.

Kocky a európska ruleta patria medzi hazardné hry s najvyššou šancou na úspech

CRAPS

Craps alebo kocky patrí medzi najpopulárnejšie hazardné hry. Má viac ako 500-ročnú tradíciu a prináša veľa stávkových príležitostí. Mnohé z nich sú nevýhodné, ale niektoré z nich sú z pohľadu hráča skvelé.

Stávka Pass Line – Pri tomto type stávky tipujete na výhru vrhača a má 98,59 % priemernú výhernosť stávky.

Stávka Don´t Pass Line – Pri tejto stávke tipujete na prehru vrhača a výhernosť je na úrovni 98,64 %.

EURÓPSKA RULETA

Ruleta môže byť americká alebo európska. Americká ruleta má 38 hracích políčok vrátane obyčajnej 0 aj dvojitej 00. Tieto nulové políčka zvyšujú výhodu kasína a znižujú šancu hráča na výhru. Pre porovnanie: európska ruleta má len 37 hracích políčok a len jednu obyčajnú 0.

Americká ruleta

38 hracích políčok

18 políčok prináša výhru pri vyrovnanom kurze (koľko stavíš – toľko v čistom vyhráš)

20 políčok prináša prehru

Európska ruleta

37 hracích políčok

18 políčok vedie k výhre pri vyrovnanom kurze

19 políčok vedie k prehre

Pri európskej verzii si užijete o jedno herné políčko menej, ktoré bude pracovať proti vám.

Na európskej rulete máte 48,65 % šancu na výhru pri vyrovnanom kurze na stávky. Pre porovnanie: na americkej verzii rulete je výhernosť 47,34 %.

Ruleta ponúka aj mnoho iných typov stávok, napríklad na streety, splity, rohy, six-liny a podobne, no tieto druhy stávok prinášajú nižšie šance na výhru. Ale pamätajte: európska ruleta patrí medzi najvýhodnejšie hazardné hry z pohľadu šance na víťazstvo.