Bezpečnejší systém Martingale: Zastropujte vklady

Bezpečnejší systém Martingale: Zastropujte vklady

Systém Martingale po stáročia využívajú hazardní hráči v niektorých hrách. Ako tento koncept vylepšiť a spraviť bezpečnejším?

Systém Martingale je najznámejším konceptom medzi hazardnými hráčmi. Vychádza z jednoduchého prepokladu, že série prehier nemôžu trvať donekonečna. Ale upozorňujem, že môžu trvať dostatočne dlho na to, aby zničili váš bankroll alebo aj celý život.

Martingale je systém založení na prenasledovaní strát s progresívnym zvyšovaním stávok. Najlepšie využívať tento koncept na stávkach vyplácaných v pomere 1:1, resp. s kurzom 2,00. Tento systém využívajú hráči rulety či hráči preferujúci športové stávky.

Napríklad hráči rulety stavia 10 € na červené číslo. Keď nepadne, tak nasledujúcu stávku zdvojnásobia (20 €) a znova stavia na červenú. Takto postupujú až kým nepadne červená a nevyhrajú. Potom začínajú odznova a teda na základnej stávke 10 €.

Vylepšený Martingale, pridajte bezpečnosť limitmi stávok

Systém Martingale vyzerá byť ako dokonalý systém a preto ho využívajú mnohí hráči po celom svete už veľmi dlhú dobu. Príklad uzatvárania stávok: 10 – 20 – 40 – 80 – 160 – 320 – 640 – 1280. Vidíte, že úvodné vklady nie sú hrozivé, ale s postupujúcimi prehrami už ide naozaj do tuhého a tlak na hráča je vysoký.

Veci pri tomto koncepte sa môžu veľmi rýchlo vymknúť spod kontroly. Pri tomto systéme môžete dlhodobo vyhrávať, no príde jedna dlhá séria prehier a váš zisk zmizne ako mávnutím čarovného prútika.

Vylepšená verzia systému Martingale ale prináša dobrovoľné obmedzenie, ktoré zvyšuje bezpečnosť tohto konceptu. Napríklad ak začínate na úvodnej stávke 10 €, tak sa limitujte na maximálne 6 prehier v sérii a najvyšší vklad v hodnote 320 €. V tom momente ukončite hru alebo začnite znova od základnej stávky (10 €).

Lepší hráči málokedy prehrajú šesť stávok za sebou, ale občas sa to stane aj tým najlepším. Skúsení hráči vám odporučia používať Martingale s obmedzením a to napríklad, že nebudete prenasledovať prehry za dlhšiu sériu ako uvedených šesť.