Baccarat a 10 skvelých tipov, ako v tejto hazardnej hre uspieť

Baccarat a 10 skvelých tipov, ako v tejto hazardnej hre uspieť

Baccarat patrí medzi menej známe, ale za to veľmi obľúbené hazardné hry. Prinášame vám 10 skvelých a užitočných tipov, ako v tejto hre nakloniť misky váh na svoju stranu.

Baccarat patrí medzi najviac podceňované a prehliadané hazardné hry. Pritom to bola azda najobľúbenejšia hazardná zábavka najslávnejšieho agenta 007 – Jamesa Bonda. Je to kartová hra a podobne ako v blackjacku vyhrávaš, keď máš lepšiu kombináciu ako krupiér. Poznáme niekoľko rozličných variácií tejto hry, preto je dôležité poznať rozdiely medzi nimi a pravidlá.

Čo je pre hazardných hráčov dôležitým faktom: baccarat patrí medzi hazardné hry s najlepšími šancami na výhru, pretože má veľmi nízky house edge (výhoda domu, resp. kasína). S hodnotou house edge 1,06 – 1,24 % patrí medzi najlepšie hry z pohľadu hráča.

10 tipov ako byť v hre baccarat úspešný

  • Dôkladne si preštudovať pravidlá: Tie sú veľmi jednoduché. Jediné, čo sa od hráča vyžaduje je vybrať si typ stávky (na hráča, krupiéra alebo remízu) a či bude hrať vedľajšie stávky. To je celé.
  • Nestávkovať na remízu: Kasína zvyčajne ponúkajú kurz na remízu 8:1 až 10:1. Na prvý pohľad to môže vyzerať lákavo, ale tento scenár sa deje len v minimálnom počte prípadov. House edge stúpa pri stávke na remízu až na 14 % a je jasné, prečo sa tejto stávke treba vyhnúť veľkým oblúkom.
  • Zistite provízie pri stávkach na krupiéra: Štatisticky je najlepšia stávka v hre baccarat tá na krupiéra. Aby ste však kompenzovali skutočnosť, že toľko ľudí stavilo na krupiéra, platí sa provízia za všetky výhry na tejto stávke. Tradičná výška tejto provízie je 5 %. Pred hraním sa ale uistite, či to náhodou nie je viac.
  • Rozhodnite sa, či je Mini-Baccarat pre vás: Mini baccarat je jednoducho baccarat hraný pri menšom stole. Má určité špecifiká a keď si vyskúšate oba typy hier, budete vedieť, čo je pre vás lepšou voľbou.
  • Sledujte víťaznú sériu hráča: Remízy nestávkujte vôbec, najlepšia je stávka na krupiéra. Pokiaľ hráč nie je na víťaznej vlne. Ak vyhral hráč trikrát za sebou, môže sa oplatiť staviť si na neho.
  • Pauza v určitých situáciách: Keď sa bavíme o sériách… je dobré dať si pauzu na jednu, dve či tri ruky, keď nejaká séria skončí. Aby ste vedeli, aká séria začne potom.
  • Konzistentnosť: Veľmi dôležité pri hre baccarat je hrať konzistentne. Buďte konzistentní v stávkach a verní čomukoľvek, pre čo sa rozhodnete.
  • Menej balíčkov znamená menší rozptyl: Ak môžete, skúste nájsť baccaratové hry s menším počtom balíčkov. Väčšinou sa baccarat hrá so šiestimi až ôsmimi pokrovými balíčkami. Ak nájdete stôl, ktorý používa šesť balíčkov, mali by byť menšie rozdiely v rukách, pretože je tam menej kariet.
  • Sleduj svoj bankroll: Sledujte svoj bankroll, pretože baccarat sa hrá v rýchlom tempe. Ak je pri stole malý počet hráčov, môžete začať každých pár minút hrať ruku povedzme za 10 € na hru. Pri takomto tempe sa bankroll môže rýchlo minúť, ak mu nevenujete dostatočnú pozornosť. Vždy si určite hranicu, koľko peňazí môžete maximálne prehrať a nastavte si limity. Aby ste vedeli, kedy nastal čas hru ukončiť.
  • Minimalizujte riziko: Baccarat nie je poker. Táto hra nie je o „skille“, ale predovšetkým o náhode. Preto je vhodné hrať baccarat ako šprint. Stanovte si limity na výhry aj prehry a okamžite po dosiahnutí niektorého z nich ukončite hru.