Americký sen! Výhra v lotérii v hodnote státisícov dolárov vďaka chybe predajcu

Americký sen! Výhra v lotérii v hodnote státisícov dolárov vďaka chybe predajcu

Americký sen či šťastná náhoda, ktorá šesťdesiatnikovi zmenila život! Výhra v lotérii v hodnote státisícov dolárov vďaka chybe predajcu.

Výhra v lotérii vo výške státisícov dolárov vďaka chybe predajcu

Tak tomu sa povie šťastná náhoda! Šesťdesiatnik z amerického Ilinois vyhral státisíce dolárov vďaka chybe predajcu. O doslova splnenom americkom sne priniesla zaujímavú reportáž CNN.

Michael Sopejstal je hlavným hrdinom tohto priam neuveriteľného príbehu. Každých pár týždňov tento chlapík cestuje autom cez Indianu do Michiganu a nikdy nevynechá návštevu svojej obľúbenej reštaurácie. S tým je spojená aj jeho pravidelná návšteva vedľa sa nachádzajúcej čerpacej stanice, kde si kúpi los svojej obľúbenej lotérie Lucky for Life.

Takúto cestu s tradičnými zastávkami absolvoval Michael aj v septembri. Ako tradične, chcel si staviť na desať losovaní za sebou, ale predajca žrebov sa pomýlil a stavil mu tiket na s desiatimi tipmi na jedno losovanie. Michael pôvodne tento tiket nechcel, napokon sa rozhodol ponechať si ho. Spravil najlepšie rozhodnutie svojho života!

„Jedno ráno som si skontroloval tiket a zistil som, že som vyhral 25-tisíc dolárov ročne na 20 rokov,“ cituje CNN Michaela, ktorý si zabezpečil komfortný život. Výhra v lotérii mu umožňovala výber z jednorazového vyplatenia sumy v hodnote 390 tisíc dolárov alebo 20-ročnú rentu na 25 000 dolárov ročne. Pri druhej variante by celkovo vyhral viac, Michael sa však rozhodol nechať si vyplatiť peniaze naraz.

Michael si už svoju výhru prevzal a presne vie, ako získané peniaze investuje. Splní si svoje cestovateľské sny a zvyšok peňazí si ušetrí.