4 pasce kasína na hráčov: Tomuto sa určite vyhnite!

4 pasce kasína na hráčov: Tomuto sa určite vyhnite!

Kasína prinášajú hráčom nielen skvelú zábavu a možnosti výhier, ale aj nebezpečné pasce. Týmto štyrom sa určite vyhnite!

Pasce kasína, ktorým sa určite vyhnite

Poistenie v blackjacku

Jedna z najbežnejších stávok, ktorú hazardní hráči uzatvárajú, ale možno ju považovať za hlúpu. Keď má krupiér eso ako svoju hornú kartu, tak ponúka možnosť poistenia. Poistenie sa vypláca v pomere 2:1 a na ruku môžete staviť až polovicu svojej pôvodnej stávky. Napriek tomu, že na prvý pohľad sa poistenie môže zdať výhodné, opak je pravdou. Ak má krupiér hornú kartu eso a dolná karta je od desiatky po kráľa, tak má blackjack. S akoukoľvek nižšou kartou nemá blackjack. Preto je pomer kariet, ktoré nedávajú blackjack k tým, ktoré dávajú blackjack 9:4. Stávka na poistenie vypláca v pomere 2:1, čo je nevýhodnejšie ako 9:4. To znamená, že z dlhodobého hľadiska stratíte viac.

Výherné automaty

Patria k najobľúbenejším hrám v kasíne, ale zároveň najmenej výhodným z pohľadu hráča. Kombinujú dva zásadné prvky, ktoré sú nevýhodné pre hráčov. Výhoda kasína sa pohybuje slot od slotu, ale zväčša na úrovni 2-12 %. A k tomu si prirátajme rýchlosť s akou sa sloty zvyknú hrať. Na väčšine výherných automatov dokážete odohrať 600 alebo viac zatočení za hodinu. Kombinácia vysokej výhody kasína a rýchlosti hrania odľahčí vašu peňaženku rýchlejšie, než väčšina ostatných hazardných hier. Ak radi hráte automaty, tak omnoho lepšie a výhodnejšie sú video poker sloty. Ponúkajú oveľa lepšie kurzy výplat ako výherné automaty a niektoré z nich majú výhodu kasína nižšiu ako pol percenta.

Americká ruleta

Výhoda kasína pri americkej rulete je oproti európskej verzii takmer dvakrát väčšia. Americká ruleta má 0 a 00, zatiaľčo európska len 0. Hrať americkú ruletu je hlúposť a ak máte možnosť, určite radšej roztočte európsku verziu rulety.

Keno a lotérie

Keno a lotérie spája rovnaká vec: za malé stávky môžete eventuálne vyhrať horibilné peniaze. Ale pravdepodobnosť toho, že sa tak stane, sa prudko blíži k nule. Keno má viacero verzií, ale normálna hra prináša výhodu kasínu až okolo 25 %. Ktorá hazardná hra, môže byť horšia? Jedine lotérie, pri ktorých je výhoda kasína často 40 % alebo viac.