Tipy na blackjack: 5 situácií, kedy určite neťahať ďalšiu kartu

Tipy na blackjack: 5 situácií, kedy určite neťahať ďalšiu kartu

Blackjack je hra, ktorá vyžaduje dokonale ovládať, pri ktorých situáciách je vhodné ťahať ďalšiu kartu. Ale zároveň poznať aj situácie, kedy určite neťahať ďalšiu kartu. A práve 5 takýchto situácií si predstavíme!

Tipy na blackjack: 5 situácií, kedy určite neťahať ďalšiu kartu

Keď by si sa mal namiesto potiahnutia ďalšej karty radšej vzdať

Ak je možnosť vzdania sa povolená, mal by si ju využiť v situácii, keď máš 16 proti krupiérovým 9, 10 alebo esu. Pri návrate dostaneš späť polovicu svojej stávky. Nevzdávaj sa ale, ak máš na ruke dve 8, v takomto prípade ich rozdeľ. Pri tvojom súčte 15 sa vzdaj proti krupiérovej 10 alebo esu.

Pri súčte 17 a viac

Keď sa dostaneš na celkový súčet minimálne tvrdých 17, urobil si všetko, čo si len mohol. Je čas držať sa trpezlivo pozadu a dúfať, že Pani Šťastena bude na tvojej strane. Nezáleží na tom, akú hornú kartu má krupiér.

Proti kartám krupiéra, ktorými môže prepáliť súčet 21

Ak je horná karta krupiéra 2 až 6, a existuje  značná pravdepodobnosť, že má pod nimi vyššiu hodnotu karty, tak v tom prípade bude musieť potiahnuť ďalšiu kartu a pravdepodobne prepáli súčet 21. Takže ak má krupiér hornú kartu 2 až 6, zostaň stáť aj na tvrdej 12.

Keď by si mal rozdeliť pár

Dve rovnaké karty na ruke sa nazývajú pár. Je dobré vedieť, kedy je vhodné pár rozdeliť a kedy určite nie. Je dobré si zapamätať, že sa odporúča vždy deliť esá, osmičky a tiež štvorky, ak pravidlá hry povoľujú zdvojnásobiť stávky na split. A nikdy, za žiadnych okolností, nerozdeľujte pár 10.

Keď by si mal zdvojnásobiť stávku

Ani v prípadoch, kedy je vhodnejšie zdvojnásobiť stávku, nie je dobré ťahať ďalšiu kartu. Odporúča sa zdvojnásobiť stávku keď máš súčet kariet 11, keď máš mäkkých 16, 17 alebo 18 a keď máš tvrdých 9 alebo 10.