Skúsiš toto a už nikdy nebudeš chcieť hrať blackjack

Skúsiš toto a už nikdy nebudeš chcieť hrať blackjack

Vyskúšaj toto a už nikdy viac nebudeš chcieť hrať klasický blackjack.

Blackjack si medzi hráčmi získal veľký rešpekt, pretože na rozdiel od väčšiny ostatných hazardných hier môžete na stôl priniesť určité zručnosti. Odborníci vám s najväčšou pravdepodobnosťou povedia, že výhoda domu v blackjacku je tiež celkom dobrá. So štandardným blackjackom je však jeden problém: nie je to najštedrejšia verzia tejto hry, ktorú môžete hrať.

Hoci sa väčšina ľudí naučila vyhýbať sa jednobalíkovým blackjackovým hrám, ktoré platia len s kurzom 6:5, väčšina hráčov je najpohodlnejšia pri hraní štandardného blackjacku so 6 až 8 balíčkami v topánke, pretože sa im páči kurz 3:2. Existuje však aj iný spôsob, ako si túto hru užiť s miernou výhodou oproti bežnému blackjackovému hráčovi.

Španielska 21 rozhodne stojí za vyskúšanie

Ak vaše kasíno ponúka Španielsku 21, mali by ste to vyskúšať. Hoci existuje niekoľko rozdielov v pravidlách medzi bežným blackjackom a Španielskou 21, najvýraznejším rozdielom je, že hra Španielska 21 sa hrá bez akýchkoľvek 10 bodových kariet. Inými slovami, balíček v tejto verzii hry má 48 kariet (všetky lícne karty sú ponechané) namiesto 52 kariet. Odstránením týchto 10-bodových kariet hra znižuje šance, že hráč alebo krupiér vytiahne prirodzených 21.

Nevýhodou hrania Španielskej 21 je, že teoretická výhoda domu je asi 3% oproti 1% v štandardnom blackjacku. Ale dôvod na úsmev! V Španielskej 21 je niekoľko nezvyčajných odmien. Prvou z týchto výhod hráča je skutočnosť, že hráči vždy vyhrávajú 21 ku 21. Aj keď má krupiér blackjack, vyhrávate, ak máte aj vy blackjack. Ešte lepšie je, že kasíno vypláca výhru v kurze 3:2 na blackjack hráča.

Môžete tiež rozdeliť esá druhýkrát v Španielskej 21. Dobre, možno to nie je veľmi pravdepodobné, že dostanete tri alebo štyri esá, ale v zriedkavých prípadoch, keď sa to stane, môžete rozdeliť znova.

Možno už nikdy nebudete chcieť hrať klasický blackjack

Prečo hrať Španielsku 21, ak je house edge (výhoda domu – kasína) horšia ako v štandardnom blackjacku? Medzi odborníkmi na hazardné hry je skutočne príliš veľa diskusií o výhode domu. Technicky sa hrana realizuje iba pri veľkom počte stávok, čo znamená, že kasínu sa niekedy darí lepšie, ako očakávate, a niekedy horšie. Táto volatilita je dobrá vec, pretože to znamená, že hráči môžu niekedy vyhrať veľa peňazí.

Namiesto porovnávania štatistík výhod domu sa pozrite na flexibilitu a väčšie odmeny, ktoré získate, keď hráte Španielsku 21. Vytrhne vás to z vašej zóny pohodlia, ale budete príjemne prekvapení, keď za niektoré kombinácie dostanete lepšie kurzy. Lepšie, ako pri klasickom blackjacku.

Možno už nikdy nebudete chcieť hrať blackjack.