Prečo počítanie kariet v online blackjack nefunguje?

Prečo počítanie kariet v online blackjack nefunguje?

Počítanie kariet je skvelý spôsob, ako získať výhodu v blackjacku. Funguje to však len v kamennom kasíne. Prečo počítanie kariet v online blackjack nefunguje?

Ak chcete byť úspešnými hráčmi v hazarde, jednou zo základných podmienok je vyberať si hry, pri ktorých je house edge (výhoda kasína) čo najmenšia. Takou hrou je napríklad blackjack za využitia stratégie zvanej počítanie kariet. V tomto článku sa nebudeme podrobnejšie rozpisovať, ako počítanie kariet funguje. Poznáme rôzne systémy počítania kariet v blackjacku. Viac sa o tom dočítate v našich predošlých článkoch.

Online blackjack: Prečo v ňom počítanie kariet nefunguje?

Je však dobré vedieť, že počítanie kariet funguje efektívne len naživo, v kamennom kasíne. Online blackjack neumožňuje efektívne využívanie systémov počítania kariet. Kary sa totiž generujú náhodne každé kolo, nie je tu žiadny dealer, nič podobné. Prítomnosť náhodného generátora kariet zabezpečuje, že karty sú medzi každým kolom zamiešané „efektívne“.

Neexistuje žiadne presné poradie miešania kariet a tak vaše úsilie o počítanie kariet musíte s každým novým kolom zahodiť a začať odznova. To vám zabráni získať priebežný súčet viac ako jednej karty, čo zjavne nie je dosť na to, aby to prinieslo skutočný úžitok, ktorý od toho ako hráč potrebujete. Bohužiaľ, efektívne počítanie kariet v online blackjack nie je možné. Kto tvrdí opak, chce vám pravdepodobne len predať trik.

Záver je jasný. Počítanie kariet v blackjacku a jeho účinné aplikovanie do praxe vám pomôže znížiť house edge (výhodu kasína). Ale len pri hraní v kamennom kasíne. V online kasíne niečo také nefunguje. Preto sa vám nepodarí vďaka počítaniu kariet pri hraní online blackjack znížiť výhodu kasína.