Najväčšie mýty o hre blackjack (3.)

Najväčšie mýty o hre blackjack (3.)

Pokračujeme v seriáli o najväčších mýtoch o hre blackjack. Tentoraz budeme riešiť mýtus o tom, že počítanie kariet je len pre géniusov.

Mýtus: Počítanie kariet je len pre géniusov

Počítanie kariet pri hre blackjack patrí medzi najobľúbenejšie techniky, pretože výrazne znižuje výhodu kasína a zvyšuje šance na úspech hráčov. Faktom však je, že väčšina hráčov sa o využívanie tejto osvedčenej techniky ani len nepokúsi. Najbežnejší dôvod? Myslia, si že počítanie kariet je príliš ťažké a nezvládnu to.

Filmy ako 21 alebo Rain Man spôsobili, že množstvo hráčov jednoducho neverí, že to zvládnu a považujú počítanie kariet len za techniku pre géniov. Počítanie kariet však nie je vôbec tak náročné, ako sa zdá na prvý pohľad. Iste, potrebujete disponovať základnými matematickými znalosťami a potrebujete si osvojiť základnú stratégiu hry blackjack.

Pre začiatočníkov je výborný Hi-Lo blackjack počítací systém

Existuje niekoľko overených počítacích systémov kariet pre blackjack. Medzi najobľúbenejšie a najjednoduchšie patrí Hi-Lo, o ktorom sme už v minulosti podrobnejšie písali.

Vďaka tomuto konceptu dokážete karty počítať efektívne a rýchlo. Jednotlivým kartám priradíte hodnotu odlišnú od reálnej hodnoty daných kariet.

Eso, kráľ, kráľovná, chlapec a 10 majú hodnotu -1

Karty s hodnotou 9, 8 a 7 majú hodnotu 0

Karty s hodnotou 6, 5, 4, 3 a 2 majú hodnotu +1

Tento počítací systém vám umožní mať prehľad o tom, či sú v zostávajúcom balíčku prevažne vyššie alebo nižšie kartové hodnoty.

Budete postupne počítať odkryté karty podľa vyššie uvedených priradených hodnôt. Keď sa súčet nakloní výrazne na zápornú alebo kladnú stranu, máte účinný tromf v rukáve a viete, ako optimálne reagovať, čo sa vkladu týka.

V prípade, že hodnota pri počítaní má výrazne kladnú hodnotu, znamená to, že v balíčku zostáva viac vysokých kariet. To vám velí staviť vyššie čiastky, pretože pravdepodobnosť hovorí jasnou rečou a to, že nastal ten správny moment na výhru.

Skutočnosťou je, že najväčšia výzva pri počítaní kariet nespočíva v tom, naučiť sa ako na to. Ale spočíva v tom, ako úspešne eliminovať a vytesniť rušivé vplyvy kasína. Nedovoľte vašej hlave, aby vás predstava o tom, že je to príliš náročné, odradila od toho, aby ste si užili blackjack ako profík s počítaním kariet.