6 schopností, ktoré úspešný hráč blackjacku musí mať (1.)

6 schopností, ktoré úspešný hráč blackjacku musí mať (1.)

Blackjack je jedna z najobľúbenejších kartových hier. Ako zvýšiť svoju pravdepodobnosť na úspech v tejto hre? Predstavujeme šesť schopností, ktoré každý úspešný hráč blackjacku musí mať.

Schopnosti, ktoré každý úspešný hráč blackjacku musí mať

Poznanie základných kurzov

Základné kurzy v blackjacku sa dajú veľmi jednoducho naučiť, no väčšina hráčov o nich nevie vôbec nič. V tejto obľúbenej kartovej hre sa bežne hrá so štandardnými balíčkami kariet. Poznáte každú kartu, ktorá je v balíčku. Napríklad, keď potrebujete kartu v hodnote 6 alebo menej a viete, že z každých 13 kariet je šesť kariet v hodnote 6 alebo menej.

Tento prístup je základom každého racionálneho rozhodnutia v blackjacku. Pomôže určiť najziskovejší spôsob, ako zahrať ruku a pomôže určiť, aká je pravdepodobnosť, že dealer bude mať lepšiu kombináciu ako vy.

Poznanie pravidiel

Každý stôl hrá podľa svojich pravidiel. Môžu sa odlišovať od štandardných a tieto rozdiely je dobré poznať. Niektoré variácie pravidiel nerobia veľký rozdiel, ale niektoré robia taký rozdiel, že by ste nemali hrať pri stoloch, ktoré používajú tieto pravidlá. Príkladom je, že úspešní hráči blackjacku sa vyhýbajú stolom, ktoré vyplácajú výhry v pomere 6:5. Oveľa výhodnejšie sú stoly, ktoré vyplácajú v pomere 3:2. Kľúčom je nájsť kombináciu pravidiel najvýhodnejšiu z pohľadu hráča. Ostatným stolom sa úspešný hráč blackjacku musí vyhýbať.

Poistenie

Poistenie je možnosť v hre, ktorú ponúka každý stôl. Na prvý pohľad to vyzerá výhodne pre hráča. No opak je pravdou. Jednoduchý dôvod, prečo nie je dobré využívať poistenie, je ten, že má kurz 2,25 ku 1 a vypláca len 2:1. To znamená, že v priemere stratíte viac peňazí zakaždým, keď prijmete poistenie.

V druhej časti článku o schopnostiach, ktoré každý úspešný hráč blackjacku musí mať, si predstavíme ďalšie tri „skilly“.

Ak vás zaujíma, či je úspech v blackjacku skôr o šťastí alebo o schopnostiach, odporúčame si prečítať TENTO článok.