Prečo je výhodné hrať blackjack jeden proti jednému s krupiérom?

Prezradíme vám, prečo kasína nemajú radi, keď hráte blackjack pri stole sami a radšej preferujú viacerých hráčov pri stole. Takáto je pravda!

Hrajte blackjack jeden na jedného s krupiérom kedykoľvek je to možné

Kasína nemajú radi, keď ste jediným hráčom pri blackjackovom stole. Časť výhody kasína (house edge) vyplýva z toho, že krupiér hrá proti niekoľkým zákazníkom súčasne. Či už počítate karty alebo nie, uvidíte menšiu volatilitu pri distribúcii kariet, ak ste jediným hráčom, ktorý stojí pred krupiérom.

Šéf boxov môže zavrieť iné stoly alebo poslať niekoľkých domácich hráčov, aby zaplnili váš stôl, ak máte šťastie a môžete hrať s krupiérom sami. Nebuďte naštvaní, keď sa to stane. Kasíno si týmto opatrením len chráni svoj biznis a výhodu pri blackjacku.

Prečo je dôležité, koľko hráčov je pri stole? Pretože vaše šance na získanie  kariet s vysokou hodnotou klesajú, keď viac ľudí ťahá z topánky. Keď ste v hre len vy a krupiér, máte rovnakú šancu vytiahnuť si potrebné karty. Keď sa k stolu pripojí viac ľudí, vaše šance radikálne klesnú.

Krupiér nemusí ťahať karty s vysokou hodnotou tak často, ako to robia jednotliví hráči. Je to preto, že krupiér vyhrá zakaždým, keď hráč vypadne. Ak teda hráte konzervatívnu hru v situácii jeden na jedného s krupiérom, máte celkom dobré nastavenie. Ale výhoda domu nikdy úplne nezmizne.