Tipy ako vyhrať na rulete: Vonkajšie stávky lepšie ako vnútorné stávky

Tipy ako vyhrať na rulete: Vonkajšie stávky lepšie ako vnútorné stávky

Rozhodne nebude na škodu predstaviť si niektoré tipy ako vyhrať na rulete, resp. zvýšiť svoju pravdepodobnosť na úspech.

Tipy ako vyhrať na rulete: Prečo sú vonkajšie stávky lepšie ako vnútorné stávky?

Vnútorné stávky v rulete sú stávky na konkrétne čísla. Vonkajšie stávky sú jednoducho tie ostatné – napríklad červená/čierna farba, párne/nepárne číslo, vysoké/nízke číslo, stávka na tucet, stĺpec. Umožňujú zasiahnuť naraz viac čísel ako vnútorné stávky.

Vonkajšie stávky síce zvyšujú pravdepodobnosť tvojej výhry tým, že umožňujú zasiahnuť naraz viac čísel na rulete, ale zároveň prinášajú menšie výplatné kurzy. Napriek tomu sú vonkajšie stávky pre hráčov výhodnejšie a ak hľadáš tipy na to ako vyhrať na rulete, tak rozhodne jedným z nich je sústrediť pozornosť na vonkajšie stávky.

Teraz trocha matematiky. Európska verzia je lepšia ako americká verzia rulety. To priaznivci rulety veľmi dobre vedia. Vonkajšie stávky v európskej rulete vyplácajú nasledovne.

Vysoké alebo nízke čísla, červená alebo čierna a nepárne/párne čísla vyplácajú v pomere 1:1. A majú 48,65 % pravdepodobnosť úspechu, pretože viete zasiahnuť osemnásť z 37 hracích políčok naraz.

Stávka na stĺpec alebo tucet vypláca v pomere 2:1, ale pravdepodobnosť úspechu je pri tomto type stávky 32,4 %.

Existuje veľa ruletových systémov a stratégií, ale hráči zvyčajne pri vonkajších stávkach využívajú tri: Martingale systém, systém stĺpcového kráľa alebo stratégiu 3:2.

Medzi osvedčené tipy ako vyhrať na rulete patrí práve kombinácia jednej z uvedených troch ruletových stratégií s využitím vonkajších stávok.