Stratégia rulety: Ako vyhrať v rulete

Stratégia rulety: Ako vyhrať v rulete

Stratégia rulety môže byť rozličná a viacero ich prinášame na našich stránkach. V tomto článku vám ponúkneme všeobecné tipy na to, ako vyhrať v rulete.

Ako vyhrať v rulete

Výber správneho typu online rulety

Americká ruleta, európska ruleta a francúzska ruleta. Ktorá z nich je najlepšia? Americká ruleta má okrem klasického políčka 0 aj ďalšie políčko 00. Vďaka tomu je výhodnejšia pre kasína a menej výhodná pre hráčov, preto odporúčame americkej rulete vyhýbať sa oblúkom.

Európska ruleta má len jednu 0 a namiesto 38 hracích polí len 37, vďaka čomu poskytuje kasínu nižšiu výhodu oproti hráčom. Francúzska ruleta je úplne najlepším typom rulety a celkovo jednou z najlepších hazardných hier. Oproti európskej verzii má pravidlo „en prison“, vďaka ktorému zlepšuje návratnosť vkladov hráčom z 97,3% na 98,65 %.

Aspekt minimálnej výšky vkladu

Ak je minimálna stávka na roztočenie na americkej rulete 20 eur a minimálna stávka na európskej rulete 50 eur nie je výhodnejšie hrať európsku verziu, aj napriek lepšej návratnosti kvôli tomu, že má len jednu 0 na kolese.

Pri minimálnej stávke 20 eur v americkej rulete môžete očakávať priemernú stratu 1,05 eura za roztočenie. Pri stávke 50 eur na európskej rulete je priemerná strata 1,35 eura na roztočenie.

Ako vyhrať v rulete? Svoje šance maximalizujete, ak nájdete francúzsku ruletu s čo najnižším minimálnym vkladom.

ruleta

zdroj: depositphotos.com

Online ruleta

Online ruleta oproti klasickej rulete v kamennom kasíne prináša dve základné výhody: skôr dokážete nájsť stôl s francúzskou ruletou a tiež sú tu minimálne stávky nižšie ako v kamenných kasínach.

Stanovenie a dodržiavanie limitov výhier a prehier

Ruleta je mimoriadne volatilná hazardná hra. Série, z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska, sú nevyhnutné. Ak chcete správne manažovať svoj bankroll pri hraní rulety, tak pravidlo obmedzovania vašich výhier a prehier musíte prísne dodržiavať. Nastavte si vzhľadom na svoje potreby limit výhry a prehry a dodržte ich.

Stratégia rulety

Existuje množstvo ruletových stratégií, ktoré vám prinášame aj na našich stránkach. Medzi najobľúbenejšie medzi hráčmi patria systémy Martingale, Fibonacci, Laboucher či D´Alambert. Ak sa pýtate, ako vyhrať v rulete, tak niektoré základné stratégie rulety vám k tomu môžu dopomôcť.

Rozlišujte pomer rizika a zisku pri jednotlivých vnútorných stávkach

V rulete rozlišujeme vonkajšie stávky, ako napríklad červená/čierna, pár /nepár, atď, ktoré sú vyplácané v pomere 1:1. Stavíte 10 dolárov, vyhrať môžete 10 dolárov. Pomerne vysoká úspešnosť na výhru. Potom rozlišujeme vnútorné stávky, ktoré je ťažšie vyhrať, ale prinášajú podstatne zaujímavejšie výhry. Vhodné sú pre hráčov, ktorí sa neboja ísť do rizika. Príklad: správny výber čísla (od 1 do 35), ak trafíte, výplata je v pomere 35:1. Split – stávka na dve susediace čísla (horizontálne alebo vertikálne). Výplata je v tomto prípade 17:1. Street – stávka na tri po sebe idúce čísla v horizontálnej pozícii. V tomto prípade sa výhra vypláca v kurze 11:1.