Ruletový systém 1-3-2-6

Ruletový systém 1-3-2-6

Systém 1-3-2-6 sme si v minulosti predstavili v black jacku, no viete o tom, že sa dá efektívne používať aj v rulete?

Ruletový systém 1-3-2-6 vychádza z predpokladu, že v tejto obľúbenej hazardnej hre nie sú zriedkavosťou série. Môžu byť rôzne dlhé, no nezriedka sa stane, že rovnaká farba padne aj štyrikrát po sebe. Tento systém je založený na predpoklade, že na rulete sa dá vyhrať štyrikrát po sebe.

Koncept hry je úplne jednoduchý: Stávka je na farbu. V 1. stávke je vklad jeden žetón. V 2. stávke 3 žetóny, v tretej stávke 2 žetóny a v štvrtej stávke 6 žetónov. Už chápete, prečo sa systém volá 1-3-2-6?

Systém 1-3-2-6 v rulete

Príklad hry: Na začiatok je potrebné určiť si hodnotu jedného žetónu, povedzme 10 eur. Opíšme si, ako by to vyzeralo pri priaznivej sérii výhier. Vyhráš v prvej stávke a máš 20 eur. Potrebuješ v nasledujúcej staviť 30 eur, takže ešte „desinu“ priložíš. Ak vyhráš, máš už 60 eur. Z toho 40 eur si daj bokom a potrebuješ vsadiť 20 eur v treťom spine. Ak vyhráš, zisk sa ti zvýši o ďalších 20 eur. Na plátne máš 40 eur a keďže na štvrtý spin potrebuješ staviť 60 eur, pridaj ešte 20 eur z tých, čo si si odložil bokom. Ak vyhráš aj štvrtý spin, máš 120 eur + 20 z odložených po druhom spine.

Čo ak ale prehráš? Tak zakaždým sa vraciaš na prvú stávku, teda jeden žetón. Ak prehráš pri prvom spine, tak si -10 eur. Ak prehráš pri druhom spine, strata je – 20 eur. Ak prehráš pri treťom spine, si celkovo + 20 eur. Ak „krachneš“ na štvrtom spine, si na nule.

Ruletový systém 1-3-2-6 je zaujímavý najmä v tom, že reálne riskuješ len 20 eur, pričom môžeš získať profit až 140 eur.

Aj keby sa udial najhorší možný scenár (čo je veľmi, veľmi nepravdepodobné) a to, že prehráš 6-krát v rade najhorším možným spôsobom (v druhom spine), tak ti stačí jediná výhra v štvrtom spine a máš svoj počiatočný kapitál späť v rukách.