Oprášené prípady: Podvod na rulete v českom kasíne mu priniesol pol milióna!

Oprášené prípady: Podvod na rulete v českom kasíne mu priniesol pol milióna!

Pripomenieme si kuriózny prípad, ktorý sa stal pred niekoľkými rokmi v Českej republike. Ako cudzinec v kasíne vyhral na rulete podvodom pol milióna českých korún!

39-ročný cudzinec si pobyt v Českej republike spestril hazardnou zábavou. V jednom z ostravských kasín vyhral na rulete podvodným spôsobom pol milióna českých korún! Polícia po páchateľovi pátrala zhruba rok, kým ho našla.

Podvod na rulete mu priniesol výhru vo výške asi pol milióna českých korún

O prípade písal český denník Právo. Chlapík si prišiel zahrať ruletu medzi treťou a piatou hodinou nadránom. Kontrolné mechanizmy kasína sa spustili po tom, čo vyhral niekoľkokrát za sebou.

„Spôsob spáchania činu sa podarilo zistiť až z kamerového záznamu. Hráč veľmi dômyselne po dopade guľôčky na ruletu k výhernému číslu zakrýval rukou výherné číslo a nepozorovane umiestnil na výhernej pozícii žetóny ukryté v dlani, a to bez toho, aby uvedené neoprávnené stávkovanie registrovala krupierka,“ opisovala podvod cudzinca hovorkyňa polície Gabriela Holčáková.

Okamžite po tom, ako sa v nemenovanom kasíne zistilo, že páchateľ vyhrával na rulete podvodným spôsobom, bola kontaktovaná polícia. Muži zákona okamžite začali páchateľa hľadať a rýchlo sa im podarilo zistiť aj jeho identitu.

„Keď sa teraz asi po roku vracal do Českej republiky, zadržali ho v Prahe a eskortovali do Ostravy,“ dodala policajná hovorkyňa.