Norman Leigh: Ruletová legenda, ktorá dostala zákaz po výhre 1,3 milióna dolárov

Norman Leigh: Ruletová legenda, ktorá dostala zákaz po výhre 1,3 milióna dolárov

Norman Leigh a zaujímavý príbeh ruletovej legendy, ktorá dostala zákaz v kasínach po tom, čo vyhral 1,3 milióna dolárov.

Normal Leigh je ruletovou legendou, ktorá vyhrala toľko peňazí, že mu francúzske kasína zakázali vstup.

Útok na francúzske kasína začal v polovici 60-tych rokov. Našiel zdanlivo neomylný ruletový systém a naverboval dvanástich hráčov, aby mu pomohli s jeho otestovaním.

Leigh potreboval viac hráčov, aby mohol uzatvárať väčšie stávky a viac vyhrávať. Spoločne s týmito hráčmi dali do hry niekoľko desaťtisícov frankov.

Norman Leigh: Ako „vyraboval“ francúzske kasína?

Norman Leigh a jeho tím sa rozhodli hrať v kasínach v Nice a Monte Carlo. Použili svoj systém a vyhrali 800 tisíc frankov. Po prepočítaní o infláciu by dnes išlo o závratnú čiastku 1,3 milióna dolárov.

Kasína neboli nadšené z obrovských strát. Nasledoval zákaz vstupu. Obzvlášť veľké rozhorčenie panovalo v kasíne v Monte Carle, kde sa podarilo Leighovi a jeho systému rozbiť bank.

Francúzske kasína nevedeli, akým spôsobom Norman Leigh vyhral tak závratnú sumu. Len tušili, že sa na nich niečo „ušilo“, kvôli vysokému objemu výhier.

Kasína mali pocit, že mal nejaké triky v rukáve. Leigh však nepodvádzal. Hrať v kasínach mu zakázali skrátka len na základe podozrenia.

Ako sa podarilo Leighovi stať sa legendou rulety?

Použil reverzný Labouchere systém. Ktorýkoľvek hráč ho môže použiť aj v súčasnosti. Nepotrebuje žiadne špeciálne vedomosti ani know-how. Len ochotu učiť sa.

Norman Leigh bol fascinovaný ruletou a študoval rôzne systémy. Až kým nenarazil na reverzný Labouchere.

V roku 1976 vydal knihu s názvom Thirteen against the Bank. V publikácii opisoval, ako so svojím tímom porazil kasína a získal poriadny balík. Každý milovník hazardu by mal túto knihu mať vo svojej knižnici.