Najlepší ruletový hráč všetkých čias? Ako Chorvát Niko Tosa obral kasíno Ritz bez použitia počítača

Najlepší ruletový hráč všetkých čias? Ako Chorvát Niko Tosa obral kasíno Ritz bez použitia počítača

Bloomberg nedávno priniesol zaujímavý príbeh o jednom z najlepších ruletových hráčov všetkých čias. Ako ruletový hráč Chorvát Niko Tosa zarobil obrovské peniaze v kasíno Ritz bez použitia počítača.

Niko Tosa mal talent a schopnosti na ruletu, ktorými udivoval personál hotela Ritz už dva týždne pred svojím veľkolepým víťazstvom. Jeho technika spočívala v tom, že čakal šesť alebo sedem sekúnd po tom, ako krupiér odpálil loptičku a potom rýchlo uzavrel stávky až na 15 čísel naraz, čím pokryl značnú plochu hracieho plátna.

Nedobytné kasíno Ritz dobyl ruletový hráč a génius Niko Tosa

Niko Tosa a jeho partia nevyhrávali zakaždým, ale vyhrávali dostatočne často na to, aby nazbierali hromadu žetónov v celkovej hodnote niekoľkých stoviek tisíc libier. Bezpečnostný personál nervózne sledoval, ako hromada ich žetónov stále narastá a Tosa so svojimi spoločníkmi odchádzali so 6 cifernými výhrami.

Pre kasíno Ritz to bol šokujúci moment, pretože dovtedy si držalo povesť nedobytného kvôli svojmu najmodernejšiemu vybaveniu.  Niko Tosa prišiel s prepracovanými matematickými systémami, aby ruletu porazil.

Úspech Nika Tosu v rulete viedol k podozreniu zo strany šéfa bezpečnosti Ritzu Jona Woottena. Predpokladal, že ruletový hráč Tosa a jeho spoločníci použili počítač na predpovedanie výsledkov rulety. Wootten predtým predniesol prejav o hrozbe malých počítačových zariadení a dal si za úlohu dozvedieť sa o tom viac.

Woottenove podozrenia viedli k tomu, že zavolali políciu, ktorá zatkla Tosu a jeho spoločníkov. Napriek tomu Tosa a jeho skupina popreli, že by na predpovedenia výsledkov rulety použili počítač. Len Marjanovič tvrdil, že je profesionálny hazardný hráč a vyhráva 70 % prípadov.

Novinár Bloombergu Jack Hitt cestoval do Chorvátska v novembri 2022, aby sa stretol s Nikolom „Tosom“ Tesanovičom, ktorý bol považovaný za najúspešnejšieho hráča rulety na svete. Sledoval Tosu prostredníctvom niekoľkých adries poskytnutých kasínam v priebehu rokov a napokon sa Hittovi podarilo nájsť bývalého suseda, ktorý mu dal Tosovo telefónne číslo.

Napriek počiatočnej neochote hovoriť s novinármi napokon súhlasil so spoločnou večerou s Hittom v Dubrovníku. Počas ich rozhovoru ruletový hráč Niko Tosa znova poprel, že by používal na predpovedanie výsledkov rulety počítač a povedal, že poraziť hru sa naučil tréningom. Ukázal video rulety z jeho domu, na ktorej precvičoval svoj mozog a prezradil, že ho to naučil jeho chorvátsky priateľ Ratomir Jovanovič.