Najlepší ruletový hráč všetkých čias? Ako Chorvát Niko Tosa obral kasíno Ritz bez použitia počítača

Bloomberg nedávno priniesol zaujímavý príbeh o jednom z najlepších ruletových hráčov všetkých čias. Ako ruletový hráč Chorvát Niko Tosa zarobil obrovské peniaze v kasíno Ritz bez použitia počítača.

Niko Tosa mal talent a schopnosti na ruletu, ktorými udivoval personál hotela Ritz už dva týždne pred svojím veľkolepým víťazstvom. Jeho technika spočívala v tom, že čakal šesť alebo sedem sekúnd po tom, ako krupiér odpálil loptičku a potom rýchlo uzavrel stávky až na 15 čísel naraz, čím pokryl značnú plochu hracieho plátna.

Nedobytné kasíno Ritz dobyl ruletový hráč a génius Niko Tosa

Niko Tosa a jeho partia nevyhrávali zakaždým, ale vyhrávali dostatočne často na to, aby nazbierali hromadu žetónov v celkovej hodnote niekoľkých stoviek tisíc libier. Bezpečnostný personál nervózne sledoval, ako hromada ich žetónov stále narastá a Tosa so svojimi spoločníkmi odchádzali so 6 cifernými výhrami.

Pre kasíno Ritz to bol šokujúci moment, pretože dovtedy si držalo povesť nedobytného kvôli svojmu najmodernejšiemu vybaveniu.  Niko Tosa prišiel s prepracovanými matematickými systémami, aby ruletu porazil.

Úspech Nika Tosu v rulete viedol k podozreniu zo strany šéfa bezpečnosti Ritzu Jona Woottena. Predpokladal, že ruletový hráč Tosa a jeho spoločníci použili počítač na predpovedanie výsledkov rulety. Wootten predtým predniesol prejav o hrozbe malých počítačových zariadení a dal si za úlohu dozvedieť sa o tom viac.

Woottenove podozrenia viedli k tomu, že zavolali políciu, ktorá zatkla Tosu a jeho spoločníkov. Napriek tomu Tosa a jeho skupina popreli, že by na predpovedenia výsledkov rulety použili počítač. Len Marjanovič tvrdil, že je profesionálny hazardný hráč a vyhráva 70 % prípadov.

Novinár Bloombergu Jack Hitt cestoval do Chorvátska v novembri 2022, aby sa stretol s Nikolom „Tosom“ Tesanovičom, ktorý bol považovaný za najúspešnejšieho hráča rulety na svete. Sledoval Tosu prostredníctvom niekoľkých adries poskytnutých kasínam v priebehu rokov a napokon sa Hittovi podarilo nájsť bývalého suseda, ktorý mu dal Tosovo telefónne číslo.

Napriek počiatočnej neochote hovoriť s novinármi napokon súhlasil so spoločnou večerou s Hittom v Dubrovníku. Počas ich rozhovoru ruletový hráč Niko Tosa znova poprel, že by používal na predpovedanie výsledkov rulety počítač a povedal, že poraziť hru sa naučil tréningom. Ukázal video rulety z jeho domu, na ktorej precvičoval svoj mozog a prezradil, že ho to naučil jeho chorvátsky priateľ Ratomir Jovanovič.