Môže byť online ruleta zmanipulovaná?

Môže byť online ruleta zmanipulovaná?

Jedna z najbežnejších otázok, ktorú si kladie mnoho milovníkov hazardnej zábavy. Môže byť online ruleta nejakým spôsobom zmanipulovaná v prospech kasína?

Odpoveď je jednoduché: NIE JE. Teda pokiaľ hráte v renomovanom a licencovanom online kasíne. Tieto kasína musia spĺňať vysoké bezpečnostné štandardy a navyše im záleží na vzťahu s hráčmi. Mnoho hráčov po dlhých neúspešných sériách ale obviňuje kasína zo zmanipulovanej hry. Tieto tvrdenia patria medzi najbežnejšie mýty šíriace sa svetom hazardných hier.

Prečo online ruleta NIE JE zmanipulovaná

Generátor náhodných čísel

Online ruleta vo väčšine kasín využíva systém generátora náhodných čísel a to v praxi znamená, že čísla padajú skutočne náhodne. Tento softvér využívajú kasína vo viacerých hazardných hrách, nielen rulete. Generátor náhodných čísel pomáha udržiavať systém náhodný a spravodlivý pre obidve strany, ako pre kasíno, tak aj pre hráča. Počas pravidelných auditov kasín generátory náhodných čísel podliehajú prísnej a dôkladnej kontrole.

Mnoho hráčov presvedčených o tom, že online ruleta môže byť zmanipulovaná, by si malo uvedomiť, že každá hazardná hra má určitú výhodu pre kasíno. Napríklad výhoda kasína v americkej rulete dosahuje hodnotu 5,26 %. To v praxi znamená, že v priemere z každých 100 € vsadených do hry stratíš zhruba 5 €. Samozrejme, hra prináša lepšie aj horšie obdobia.

Pravidelné audity

Pravidelné audity patria na zoznam dôvodov, prečo hráči môžu veriť nezaujatosti rulety v licencovaných a renomovaných kasínach. Vďaka pravidelným auditom dokážu kasína odhaliť technické chyby na svojich zariadeniach ešte predtým, ako by reálne poškodili ich zákazníkov.

Odporúčame vyhľadávať licencované a renomované kasína s dobrou povesťou. Čítajte na webe recenzie od odborníkov a skúsenejších hráčov, vďaka nim dokážete vybrať tie najlepšie herne. Nemusíte sa obávať, online ruleta v nich rozhodne nebude zmanipulovaná.

Kasína nepotrebujú kvôli tomu riskovať stratu licencie či dobrej povesti medzi hráčmi. Okrem toho v každej hazardnej hre disponujú určitou výhodou voči hráčom (house edge) a tá im generuje potrebný zisk.