Mini ruleta verzus iné typy rulety

Mini ruleta verzus iné typy rulety

V predošlom článku sme si vysvetlili, čo to je mini ruleta a teraz sa budeme venovať porovnaniu s ostatnými typmi rulety.

Hráči v online kasínach si môžu vybrať z množstva rôznych typov rulety. Poznanie rozdielov vám môže pomôcť rozhodnúť sa, ktorá variácia je pre vás tá správna. Tu je rýchly pohľad na porovnanie mini rulety s tromi ďalšími typmi rulety, ktoré sú populárne v online kasínach.

Mini ruleta verzus iné typy rulety

Americká ruleta

Najväčší rozdiel, okrem veľkosti, medzi mini a americkými kolesami, sú čísla na kolese. Na americkom kolese sú dve nuly, čo mu dáva celkovo 38 políčok. Na druhej strane mini ruleta má len jednu nulu a celkovo 13 políčok. Americká ruleta ponúka aj viac možností stávkovania, ako sú desiatky a stávky na kôš. Výplatné šance sa medzi týmito dvoma ruletovými hrami líšia a americká ruleta môže mať nižšiu výhodu, pokiaľ ide o výdavky na to, na čo vsadíte.

Európska ruleta

Mini ruleta aj európska ruleta majú iba jednu nulu. Keďže je však na mini kolese menej čísel, nula zaberá viac miesta ako na európskom kolese. To je jeden z dôvodov, prečo má európska verzia nižšiu výhodu v porovnaní s mini ruletovými stolmi. Európske stoly majú aj ďalšie možnosti stávkovania, ako sú top-line stávky, stávky na dvojité streety a iné.

Francúzska ruleta

Francúzska ruleta je veľmi podobná európskej verzii, no môžete si užiť ešte viac výhod. Pravidlá „En Prison“ a „Le Partage“ napríklad pomáhajú minimalizovať vaše straty pri hraní tohto typu rulety. Vo francúzskej rulete existujú aj špeciálne stávky, ako napríklad Jue Zero a Orphelins, ktoré nie sú dostupné v mini rulete. Tieto stávky môžu byť skvelé pre skúsených hráčov, ktorí hľadajú nové spôsoby hrania. Na druhej strane, tieto stávky môžu byť pre nových hráčov príliš veľa, čo sa musia naučiť, ak ešte nikdy nehrali ruletu.