Ktoré čísla na rulete padajú najčastejšie?

Ktoré čísla na rulete padajú najčastejšie?

Ktoré čísla na rulete padajú najčastejšie? Sú také vôbec? Pozrieme sa na pravdepodobnosť pri hraní rulety a prvok náhody, ktorý sa v hre vyskytuje.

Ruleta je jednou z najviac mýtami opradených hier v kasíne. Mnoho hráčov si kladie otázku: Ktoré čísla v rulete padajú najčastejšie?

Keď hráte ruletu v kasíne, vidíte malý displej so studenými a horúcimi číslami. Teda ako často padali jednotlivé čísla za posledných 24 hodín alebo za posledných 1 000 roztočení.

Teória pravdepodobnosti hovorí, že na zvýšenie úspechu by bolo vhodné vsádzať na chladné čísla, teda tie, ktoré už dlho na rulete nepadli. Funguje to v praxi?

Ktoré čísla na rulete padajú najčastejšie?

Uvedieme si konkrétny príklad, ktorý zverejnil Michael Stevens. Ani 600 roztočení mu neudalo smer, akým sa pri výbere ďalších čísel uberať. Taký vysoký je prvok náhody pri hraní rulety.

Odohral 600 roztočení rulety vo free casine. Hral ruletu európskeho štýlu, na ktorej je 37 políčok. Pri šesťsto roztočeniach teória hovorí, že každé číslo by malo padnúť asi 16-krát. To sa pri tomto pokuse nestalo.

Len 16 % čísel padlo v priemere 16-krát. Potom 41 % čísel sa objavilo na rulete viac ako 16-krát a 44 % čísel sa objavilo menej ako 16-krát. Jednoducho uvedené, až v 85 % prípadoch padlo číslo, ktoré teoreticky padnúť nemalo.

Zhruba v polovici prípadov padali červené a v polovici prípadov čierne čísla.

A teraz niečo, čo mnohých z vás určite prekvapí. Pravdepodobnosť, že v rulete rovnaké číslo padne dvakrát za sebou je 1:1444. Čo je dosť na to, aby ste dve po sebe rovnaké čísla videli pri štyroch či piatich hrách rulety.

Mnohí si pomyslia. Pri tejto pravdepodobnosti je veľmi malá šanca, že rovnaké číslo padne dva či trikrát po sebe. Ale faktom je, že číslo, ktoré práve padlo dvakrát po sebe, môže padnúť v nasledujúcom roztočení rovnako pravdepodobne, ako ktorékoľvek iné číslo v rulete.

Výsledky rulety existujú nezávisle od seba. Hra nemá žiadnú pamäť a svoje budúce stávky nemôžete založiť na predošlých výsledkoch.

Odpoveď na otázku z nadpisu znie: neexistujú v rulete čísla, ktoré padajú najčastejšie.

Skúsiť však môžete niektoré stratégie hrania rulety, mnoho z nich nájdete rozpísaných TU.