Čo je Mini ruleta?

Čo je Mini ruleta?

Ruleta patrí medzi najobľúbenejšie stolové hry a poznáme viacero verzií a obmien tejto obľúbenej klasiky. Čoraz väčšej obľube sa začína tešiť Mini ruleta. Čo to vlastne je?

Mini ruleta je jednou z verzií klasickej ruletovej hry. Vyskúšať si ju môžete napríklad aj v režime zadarmo v hre Mini Roulette od spoločnosti Playtech. Jednoducho povedané, táto hra je len menšou verziou klasickej rulety, ktorá je populárna v kasínach po celom svete. Mini ruleta a stôl sú menšie ako štandardná verzia.

Mini ruleta a tri špecifiká tejto hry

Menej čísel

Ako by ste očakávali, na menšie koleso rulety sa zmestí menej čísel. Kolesá normálnej rulety majú na kolese viac ako 37 rôznych čísel. Koleso v mini rulete je však príliš malé na to, aby pojalo toľko čísel. Mini ruleta má namiesto toho len 13 čísel. Každé miesto na kolese má číslo, začínajúce od nuly až po 12.

Menej možností stávok

Ďalšou časťou tejto ruletovej hry, o ktorej by ste mali vedieť vopred, je, že máte menej možností stávok. Mini ruletový stôl ponúka stávky na červenú alebo čiernu farbu, ale je menší ako bežné ruletové stoly. Napríklad má len 12 čísel na stávkovanie namiesto bežných 36.

Aj keď stále existujú tri stĺpce, na ktoré sa dá staviť, každý stĺpec má iba štyri čísla namiesto 12. Môžete si tiež vybrať stávkyna rozsahy čísel, ako je jedna až šesť, štyri až deväť alebo sedem až 12. Niektoré verzie namiesto toho vám umožňujú staviť vysoké alebo nízke.

Rozdielna výhoda kasína

Výhoda kasína (house edge) v mini rulete sa odlišuje od iných verzií rulety. Keďže čísel je menej, vaša šanca uhádnuť správny výsledok je lepšia.

Každá stávka v rulete má svoju vlastnú výhodu, takže presná výhoda kasína sa bude líšiť v závislosti od toho, na čo vsadíte. Hranica pre americkú ruletu je zvyčajne 5,26 % pre stávky na jedno číslo a iba 2,7 % pre európske verzie rulety. V mini rulete je house edge medzi 3,85 % a 7,7 %, v závislosti od stávok, ktoré urobíte.