5 tipov ako vyhrať ruletový turnaj

5 tipov ako vyhrať ruletový turnaj

Plánujete hrať ruletový turnaj? Prezradíme vám päť skvelých tipov, ktoré vás môžu nasmerovať k víťazstvu.

Ako funguje ruletový turnaj

Online kasína prinášajú nový rozmer zábavy pre hazardných hráčov aj v tom, že môžu súťažiť v jednotlivých hrách proti ostatným hráčom.

V turnajovom prostredí stále hráte tradičnú ruletu. Každý hráč však zaplatí buy-in a začína s vopred stanoveným množstvom žetónov. Potom budete hrať ruletu ako obvykle.

Ruletový turnaj má zvyčajne obdobie opätovného vstupu počas prvých kôl. To umožňuje hráčom, ktorí zbankrotujú, vrátiť sa do turnaja a pokračovať v súťaži o hlavnú cenu. Po uplynutí obdobia opätovného vstupu sú hráči, ktorí vypadnú, natrvalo mimo súťaže. Posledný hráč zostávajúci v hre je vyhlásený za víťaza. Mnoho turnajov má stanovené časové limity a hráč, ktorý má najviac peňazí po uplynutí časového limitu, je víťaz.

5 tipov ako zvýšiť svoju šancu na výhru

Čítajte turnajové pravidlá

Ešte pred vstupom do turnaja si prečítajte pravidlá, pretože tak získate množstvo cenných informácií. Zamerajte sa predovšetkým na tieto: dĺžka turnaja, vstupná suma (buy-in), obdobie opätovného vstupu a náklady, typ rulety, ktorý sa počas turnaja hrá a výška hlavnej ceny. Keď poznáte tieto základné informácie, viete si lepšie zvoliť pre seba ten správny ruletový turnaj.

Od začiatku hrajte agresívne

Platí to najmä na turnajoch, ktoré majú kratšie časové limity. Keďže z každého kola postupujú len najlepší hráči, musíte sa uistiť, že vyhrávate žetóny čo najrýchlejšie. Agresívne stratégie sú menej riskantné ako pri bežnej hre, ak hráte ruletový turnaj s obdobiami opätovného vstupu. Ak vaša stratégia funguje, môžete čoskoro získať veľký obnos žetónov. A aj keď vypadnete, vždy sa môžete vrátiť späť do akcie, takže celkovo je menšie riziko.

Dávajte pozor na žetóny súperov

Poznatok o tom, koľko vaši súperi vsádzajú a vyhrávajú  vám môže pomôcť určiť si vaše tempo. Tiež vám pomôže odhadnúť, či ste vo vedení alebo nie. Ak zistíte, že zaostávate, tak musíte začať hrať ešte agresívnejšie. V prípade, že ste pred súpermi, tak si musíte udržať náskok. Najmä ak sa kráti časový limit turnaja.

Buďte pripravení na dlhú cestu

Ak hráte ruletový turnaj s dlhším časovým limitom, tak sa uistite, že máte na to vyhradený dostatočný časový priestor, aby ste nemuseli odstúpiť počas turnaja. To môže zabolieť, najmä ak ste v popredí. Uistite sa, že večer pred turnajom si ľahnete skôr, aby ste boli oddýchnutí. Vyčerpaní hráči totiž strácajú pozornosť a robia častejšie chyby. Využite maximálne prestávky počas turnaja na osvieženie, jedlo, pitie a toaletu.

Držte sa svojej ruletovej stratégie

Ak chcete maximalizovať svoj potenciál na výhru v ruletovom turnaji, tak sa uistite, že máte vopred naplánovanú stratégiu. Pri plánovaní stratégie berte do úvahy faktory ako typ rulety, ktorá sa hrá na turnaji a tiež časový limit turnaja. Kratšie turnaje vyžadujú agresívnejšiu hru od začiatku.