Zaujímavé fakty z histórie hracích kariet

Zaujímavé fakty z histórie hracích kariet

Hazard tu bol už od nepamäti. Ľudia sa „gamblingom“ bavili pred dlhými, dlhými rokmi. Toto sú zaujímavé fakty z histórie hracích kariet.

Tri zaujímavé fakty z histórie hracích kariet

Nikto skutočne nevie, kedy boli hracie karty vynájdené

Možno ste si už mohli prečítať, že prvé známe hracie karty sa v Číne používali  v 9. storočí. Čínski historici odkazujú na „hru listov“, ktorá sa hrala počas ranej dynastie Tchang. Vedci roky verili, že išlo o ranú formu hrania kariet. Teraz si odborníci nie sú tak istí. Posledné odborné diskusie o tejto hre tvrdia, že to bolo pravdepodobne niečo iné.

Hracie karty a tarotové karty možno majú rovnaký pôvod

Tarotové karty, používané na veštenie, sa v Európe objavili v zhruba rovnakom čase, ako hracie karty. Historici sa zhodujú, že v Európe boli prijaté hracie karty zhruba po období križiackych výprav. V islamskej literatúre sú odkazy na karty, ktoré sa používajú na veštenie.

Edmund Hoyle ako prvý písal o stratégii a úspešnosti v kartových hrách

Tri roky mu chýbali do stovky. Edmund Hoyle sa narodil v roku 1672 a zomrel v roku 1769.  Jeho prvá publikácia niesla názov „A Short Treatise on the Game of Whist“. Písal o pravdepodobnostiach spojených s rôznymi kombináciami a víťazstvom v hre.