Základné pravidlá etikety pri hraní Texas Holdem online

Hranie pokru v kamennom kasíne a online má svoje špecifiká a rozdiely. Predstavíme si základné pravidlá etikety pri hraní Texas Holdem online.

Základné pravidlá etikety pri hraní Texas Holdem online

Neplytvaj čas

Lepšie uvedené: nestrácaj čas ostatných hráčov. Pomaly roluješ, nedávaš pozor alebo každé tvoje rozhodnutie trvá príliš dlho. Nikto vám nebude vyčítať, že pri kľúčových rozhodnutiach budete premýšľať dlhšie. Ale základné rozhodovanie by malo byť plynulé a rýchle. Hráči Texas Holdem online sú tiež vystavení riziku straty koncentrácie rušivými vplyvmi, ako napríklad sledovaním TV, odpisovaním na mobilnom telefóne, počúvaním hudby a podobne. Plytvanie časom môže poškodiť teba aj ostatných hráčov a rozhodne nebudeš obľúbencom.

Vyhnúť sa pokazeniu ruky

Ďalším základným pravidlom etikety pri hraní Texas Holdem online je nepokaziť ruku ostatným hráčom. Hranie online ponúka rozličné chat boxy, pomocou ktorých hráči komunikujú. Výborný spôsob interakcie a socializácie, ale zároveň aj spôsob ako pokaziť ruku iným hráčom. Najbežnejším spôsobom, ako sa toto deje – rozprávanie o kombináciách, ktoré mohli mať, ak by nezložili karty. Ak kedykoľvek poviete ostatným hráčom, čo máte na ruke, môže to ostatným zničiť hru. Platí to najmä vtedy, ak ste už zložili.

Slušná konverzácia

Medzi základné pravidlá etikety pri hraní Texas Holdem online patrí aj udržiavanie solídnej konverzácie s ostatnými hráčmi. Určite, nejaké vtipy a podpichovanie s hráčmi, ktorých poznáš prispejú k zvýšeniu zábavnosti hry. Ale dávaj si pozor na nadávky či urážky voči iným hráčom. Ak sa tak niekto správa k tebe, odporúčame vypnúť chat.

Po veľkej výhre neutekaj

Hit and Run. Tento výraz sa vzťahuje na hráčov, ktorí po veľkej výhre okamžite odídu od stola. Je to častá chyba najmä nových hráčov. Táto taktika je odsudzovaná a dobrý spôsob, ako si pohnevať ostatných hráčov. Podľa základných pravidiel Texas Holdem by ste mali dať šancu svojim súperom vyhrať svoje peniaze späť. Neznamená to, že musíte hrať večne alebo kým o vyhraté peniaze neprídete, ale jednoducho etiketa káže dať šancu protihráčom.