Vegánska strava pre lepšie výsledky v kasíne: Pokrová legenda Daniel Negreanu ako dôkaz

Vegánska strava pre lepšie výsledky v kasíne: Pokrová legenda Daniel Negreanu ako dôkaz

Pokiaľ chceš zlepšovať svoje výsledky v kasíne, tak musíš dbať aj na najmenšie detaily. Vegánska strava môže zlepšiť tvoju hru a pokrová legenda Daniel Negreanu je toho dôkazom.

Daniel Negreanu je šesťnásobným víťazom World Series of Poker a patrí medzi najlepších hráčov v histórii tejto hry. Preslávil sa nielen skvelými výsledkami a úspechmi v pokri, ale aj tým, že prispôsoboval svoju stravu tak, aby dosahoval lepší výkon v hre.

Daniel Negreanu zlepšil vďaka vegánstvu svoju pokrovú hru

Na pokri zarobil viac ako 35 miliónov dolárov, takže určite vie, o čom hovorí. Je známy prísnym oddaním vegánskemu životnému štýlu. Žiadne mäso, žiadne mliečne výrobky ani nič podobné. Daniel Negreanu je hrdý vegán a platformu úspešného profesionálneho hráča pokru využíva aj na osvetu o zdravom životnom štýle.

Nebolo to vždy tak. Pred rokmi bol už úspešným hráčom a vyhrával veľké čiastky. Ale pri pokrovom stole sa často cítil unavený a letargický. Nezdravé jedlo, sladkosti či alkohol. Postupne prišiel na to, že tieto negatívne pocity mal kvôli nezdravému životnému štýlu.

V článku z roku 2015 pre Vice News napísal Daniel Negreanu článok s názvom „Byť vegánom zo mňa spravilo lepšieho pokrového hráča“. V tomto článku píše o svojom vegánskom prebudení. „Odišiel som zo školy, aby som mohol hrať poker, keď som mal 21 rokov. Presťahoval som sa z Toronta do Vegas, aby som skúsil šťastie ako profesionál,“ spomínal Negreanu.

„Jedol som typickú mäsitú stravu väčšiny pokrových hráčov v 90-tych rokoch. Hamburgery, steaky s hranolkami, zemiakovou kašou, vedrami vína, piva a vodky. V mojej strave nebolo nič čerstvé a cítil som sa hrozne.“

„Moje bankové konto bolo zdravé, ale moja guráž nie. Vedel som, že sa niečo deje. Nechcel som z toho viniť alkohol, tak som sa rozhodol, že to musí byť mäso, ktoré mi nerobilo dobre a v roku 2000 som sa stal vegetariánom,“ opisoval Daniel Negreanu ako prišiel k zdravšiemu životnému štýlu. Dodáva, že vegánom sa stal v roku 2006.

Prijatím vegánskej stravy založenej na ovocných smoothies, orieškoch, chia semienkach a čerstvých produktoch Negreanu vyrovnal svoje telo a dokázal lepšie zvládať požiadavky turnajového okruhu.