Tri spôsoby, ako vás poker robí múdrejším

Tri spôsoby, ako vás poker robí múdrejším

Ako vás poker robí múdrejším aj do bežného života? Toto sú tri základné spôsoby

Ako vás poker robí múdrejším?

Myslenie dopredu

Schopnosť myslieť dopredu je jednou z najcennejších schopností, ktoré v živote môžete mať. Každé vaše rozhodnutie môže mať viac ako jeden možný výsledok. Keď vidíte možné výsledky, pomôže vám to robiť lepšie rozhodnutia.

Poker funguje rovnako. Ak chcete byť ziskovým hráčom pokeru, musíte vopred premyslieť niekoľko ťahov.

Najlepší hráči pokeru premýšľajú o tri, štyri alebo päť krokov vpred.

Ziskoví hráči pokeru rozpoznávajú čo najviac možných výsledkov a plánujú si kroky pre každý z nich vopred. Vedia, že každý možný výsledok sa nakoniec stane, ak budú hrať v tej istej situácii niekoľkokrát.

Zakaždým, keď sa musíte rozhodnúť, na chvíľu si premyslite možné výsledky. Pripravte si rýchly  plán pre každý z možných výsledkov, aby ste boli pripravení.

Čím viac trénujete myslenie dopredu, tým je to prirodzenejšie a automatickejšie. Pomôže vám to pri hraní pokeru, ako aj po zvyšok vášho života.

Analýza nákladov a výnosov

Hráči neustále využívajú analýzu nákladov a výnosov. Pozerajú sa na cenu akcie a porovnávajú ju s možným prínosom.

Keď hráte poker, analýza nákladov a výnosov zachádza oveľa hlbšie. A v skutočnom živote to ide ešte hlbšie.

Ak máte možnosť robiť jednu z dvoch vecí, z ktorých každá trvá jednu hodinu a máte iba jednu hodinu, takže nemôžete robiť obe naraz, musíte sa rozhodnúť, ktorá možnosť je pre vás cennejšia. Cena je jedna hodina a nebudete schopní urobiť to, čo ste si nevybrali. Výhodou je to, čo získate z toho, čo sa rozhodnete urobiť.

Naučte sa, ako robiť dobré rozhodnutia o analýze nákladov a výnosov pri pokerovom stole a začnete po zvyšok svojho života robiť lepšie rozhodnutia na základe rovnakých princípov.

Čítanie ostatných hráčov

Keď hráte poker, musíte sa naučiť čítať iných ľudí. Musíte sa pokúsiť dešifrovať, čo hovoria a ako to hovoria, a musíte si prečítať, čo hovorí ich tvár a reč tela.

Poker je hra podvodu. Ak máte silnú kombináciu, chcete, aby si ostatní hráči mysleli, že máte slabú kombináciu, aby ste mohli vyhrať viac peňazí. A keď máte slabú kombináciu, chcete, aby si ostatní hráči mysleli, že máte silnú kombináciu, takže zložia.

Ostatní hráči majú rovnaké ciele, takže keď ich prečítate, môžete zarobiť viac peňazí.

V bežnom živote je schopnosť vedieť čítať ľudí veľmi vzácna a cenná.