Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (7.) – cvičenie

Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (7.) – cvičenie

Cvičenie môže reorganizovať váš mozog a pomôcť posilniť vašu vôľu. Preto patrí do našej série tipov na zlepšenie mozgu pre poker.

Počúvame to z každej strany znova a znova. Je zrejmé, že cvičenie môže zlepšiť hladinu nálady (určite ste už počuli o tak žiadaných endorfínoch) a môže viesť k pevnejšiemu a zdravšiemu telu.

Ako spolu súvisia cvičenie a poker?

Potom nastúpi lenivosť, sadneme si k pokerovým stolom a drvíme 10 hodín.  Jediným pohybom, ktorý robíme je ísť na toaletu alebo si vyzdvihnúť hamburger z najbližšej reštaurácie.

Aj keď je boj proti lenivosti ťažká vec, môže vám pomôcť pozdvihnúť úroveň vášho pokeru, nakoľko cvičenie značne zlepšuje činnosť a funkciu mozgu.

Podľa výskumu, ktorý zverejnila Belle-Beth Cooper v odbornom časopise Huffington Post: „Ľudia venujúci sa cvičeniu prekonávajú lenivcov v testoch, ktoré merajú dlhodobú pamäť, uvažovanie, pozornosť, riešenie problémov, dokonca aj takzvané úlohy fluidnej inteligencie,“ píše vo svojom odbornom článku.

Cvičenie teda prináša obrovské benefity pri hraní pokeru oproti ľuďom, ktorý sa žiadnej fyzickej aktivite nevenujú. Pamäť, uvažovanie, pozornosť a riešenie problémov sú všetko oblasti myslenia, ktoré hráči pokeru denne využívajú.

Či už si spomeniete na súperove stávkové vzorce alebo sa prepracujete cez hand, aby ste rozoznali potenciálny blaf súpera. Ak zostanete aktívny a fit, zlepšia sa vaše kognitívne funkcie a zlepší sa vaša schopnosť hrať na vyššej úrovni dlhší čas. Bodka.

Takže mimo hrania pokeru – cvičte, športujte, hýbte sa. Zlepší sa vaše zdravie aj vaše výsledky v pokeri.