Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (5.) – najsilnejší zmysel

Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (5.) – najsilnejší zmysel

Hráči pokeru a slnečné okuliare? Robia veľkú chybu. Prečo, dozviete sa v piatom pokračovaní našej edície článkov Tipy na zlepšenie mozgu pre poker.

Poker a zrak

Pokiaľ ide o rozpoznávanie, zrak sa radí k najvyšším z našich piatich zmyslov. Zoberme si pre príklad informáciu, ktorú ste počuli. O tri dni neskôr si z toho vybavíte iba 10 percent. Pridajte k tomu obrázok a miera rozpoznania vyskočí až na 65 percent. Áno, takúto silu má zrak.

V pokerovom svete táto myšlienka núti myslieť na hráčov, ktorí majú vždy na stole tmavé slnečné okuliare. Z hľadiska spôsobu, akým mozog spracováva informácie, sa títo hráči pripravujú o najdôležitejší zmysel. Aj keď cez slnečné okuliare stále vidíte, obraz, ktorý dostáva váš mozog je tmavší a tým zmenšujete to, čo vidíte.

Toto úzko súvisí aj s radou, ktorú sme vám predstavili v tretej časti nášho špeciálu Tipy na zlepšenie mozgu pre poker. Išlo o časť týkajúcu sa multitaskingu.

Udržanie dostatočnej pozornosti pri hraní pokeru môže byť úloha veľmi úzko spojená so zrakom a mali by ste sa neustále pozerať na svojich súperov a veriť, že zhromaždíte všetky informácie, ktoré môžete.

Možno si myslíte, že môžete zložiť ruku, pozrieť sa späť na svoj iPad a počúvať, čo sa deje pri stole. Ale pripravujete sa o to, aby ste využili svoj najcennejší zmysel: zrak.

Odborníčka Belle Beth-Cooper vo svojom článku na Huffington Post rieši práve vplyv zraku na správne fungovanie mozgu. Ak chcete svoj poker posunúť na vyššiu úroveň, je potrebné venovať pozornosť určite aj tomuto aspektu. Nepodceňujte svoj najsilnejší zmysel a aj keď je to v súčasnom pokeri trendom a veľa hráčov sa tak snaží byť menej čitateľných pre súperov, slnečné okuliare sú v praxi pri pokerovom stole skôr nevýhodou ako výhodou. Pamätajte na to.