Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (4.) – sila zdriemnutia

Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (4.) – sila zdriemnutia

Pokračujeme v našom seriáli článkov Tipy na zlepšenie mozgu pre poker. Dnes sa pozrieme na vplyv krátkych „šlofíkov“ na váš výkon v pokeri.

Zdriemnutia zlepšujú každodenný výkon vášho mozgu

Skvelá správa pre všetkých, ktorí spánok milujú. A pre všetkých, ktorí si vo svojom dennom harmonograme dokážu vytvoriť priestor pre niekoľko krátkych zdriemnutí.

Výskum ukazuje, že spánok zlepšuje funkciu mozgu, výkon pamäte aj schopnosť učiť sa.

Počiatočné spomienky sú uložené v hipokampe mozgu. Sú stále krehké a ľahko sa na ne zabudne, najmä ak má mozog zapamätať si viac informácií v rovnakom časovom období. Keď si zdriemnete, tieto spomienky sa vytlačia do neokortexu mozgu, ktorý slúži ako oblasť dlhodobejšieho ukladania.

Pokiaľ ide o schopnosť učiť sa, spánok v podstate odstráni informácie z dočasných úložných priestorov mozgu a vytvorí priestor na prílev nových informácií.

Plánujete hrať poker? Zdriemnite si pred tým

V štúdiách, na ktoré sa odvoláva Belle-Beth Cooper v článku uverejnenom pre Huffington Post, skupiny osôb, ktoré si pred zadaním úlohy zdriemli, vždy podávali lepšie výsledky. než subjekty, ktoré pred úlohou nespali.

Tým, že svojmu mozgu otvoríte čo najviac priestoru na to, aby prijal a kvalitne uchoval nové informácie, v podstate maximalizujete možnosti prijímať správne rozhodnutia proti svojim súperom pri pokerovom stole.

Ak máte radi poker a chcete v tejto hre byť čo najúspešnejší, mali by ste klásť dôraz aj na aspekt spánku. Pred plánovanou hrou pokeru si určite zdriemnite, ak máte možnosť. Zlepšíte tým výkon svojho mozgu a zvýšite pravdepodobnosť lepších rozhodnutí a tým aj šancu na väčší úspech.

V prípade nedostatku spánku môže vaša pamäť pracovať slabšie. Pri dlhších „partičkách“ vám môžu vypadnúť dôležité informácie vypozorované počas hry.