Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (2.) – stres

Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (2.) – stres

V druhej časti nášho seriálu Tipy na zlepšenie mozgu pre poker sa pozrieme na vplyv stresu na tento mimoriadne dôležitý orgán.

Stres je v dnešnej hektickej, čoraz uponáhľanejšej dobe bežná vec. Že má na vaše zdravie negatívny vplyv, to už určite viete.

Dlhodobý stres môže zmeniť veľkosť vášho mozgu

No vedeli ste, že stres môže zmeniť veľkosť vášho mozgu? Zmenšiť ho?

Uvádza to Belle Beth-Cooper vo svojom článku uverejnenom v Huffington Post.

Pri svojom výskume zistila, že dlhodobý stres má v skutočnosti potenciál mať dlhodobé nepriaznivé účinky na mozog.

V štúdii, na ktorú sa odvoláva Cooper, zistila, že krysy, ktoré boli vystavené chronickému stresu, mali skutočne zmenšené hipokampusy.

Hipokampus je časťou mozgu, ktorá je zodpovedná za vytváranie a uchovávanie spomienok. Je tiež zodpovedný za priestorovú pamäť a všeobecné premýšľanie o orientácii v priestore.

A ako súvisí stres a poker? Jednoducho. Dlhodobý stres môže mať negatívny účinok na kvalitu vášho výkonu v tejto hre.

Ak zažívate stres, radšej poker nehrajte

Pri hraní sa zo všetkých síl snažte odstrániť z myšlienok stres plynúci z okolitého sveta a zamerajte sa radšej iba na danú úlohu.

To môže byť ťažké, pretože veľkosť bankrollu alebo problematické herné situácie môžu byť na zozname vecí, ktoré vás stresujú, ale stres nakoniec zahmlí váš úsudok a môže prispieť k negatívnym výsledkom.

Je dôležité, aby si hráči pokeru uvedomili, že v ich životoch je príliš veľa stresu, ktorý by mohol nepriaznivo ovplyvniť úroveň ich výkonu pri stoloch alebo pri hraní online poker.

Radšej poker vynechajte, pokiaľ je váš život mimo tejto hry plný stresu. Mohlo by to mať veľmi negatívny dopad na výsledok vašej hry.

Ak to myslíte s hraním pokeru fakt vážne, mali by ste sa snažiť vyhýbať stresovým situáciám, čo najviac je to možné. Tiež zvládať lepšie kontrolovať stres, napríklad prostredníctvom meditácie.

A v neposlednom rade skúsiť zlepšiť aj váš jedálniček. K tomu vám môže pomôcť týchto 5 tipov.