Tipy na lepšiu pamäť pre hráčov pokeru

Tipy na lepšiu pamäť pre hráčov pokeru

Hráči pokeru dosvedčia, že kvalitná pamäť je v tejto hre základným predpokladom úspechu. Prinášame vám tipy na lepšiu pamäť.

Všetci hráči pokeru určite vedia (alebo to minimálne tušia), že jedným zo základných predpokladov úspechu v tejto hre je kvalitná pamäť.

Ako zlepšiť svoju pamäť vám objasníme v nasledujúcich riadkoch.

Tipy na lepšiu pamäť pre hráčov pokeru

Konzumujte menej pridaného cukru – Výskum ukázal, že ľudia, ktorí pravidelne konzumujú veľa pridaného cukru, môžu mať horšiu pamäť a nižšie objemy mozgu ako tí, ktorí konzumujú menej cukru.

Omega-3 mastné kyseliny – Ryby a doplnky z rybieho oleja sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA. Ich konzumácia môže pomôcť zlepšiť krátkodobú, pracovnú a epizodickú pamäť, najmä u starších ľudí.

Meditácia – Meditácia nie je dobrá len pre vaše telo – je dobrá aj pre mozog. Výskum naznačuje, že meditácia môže zvýšiť šedú hmotu v mozgu a zlepšiť priestorovú pracovnú pamäť.

Udržiavajte si zdravú hmotnosť – Obezita je rizikovým faktorom kognitívneho úpadku. Udržiavanie indexu telesnej hmotnosti v normálnom rozmedzí vám môže pomôcť vyhnúť sa mnohým problémom spojeným s obezitou, vrátane zhoršenej pamäte.

Dostatok spánku – Štúdie sústavne spájajú dostatok spánku s lepším výkonom pamäte. Spánok pomáha konsolidovať spomienky. Pravdepodobne budete mať lepšie výsledky pri testoch pamäte, ak ste dobre odpočinutí, ako keby ste nemali dostatočný spánok.

Precvičovanie techník všímavosti – Precvičovanie techník všímavosti bolo spojené so zvýšeným výkonom pamäte. Všímavosť je tiež spojená so zníženým kognitívnym poklesom súvisiacim s vekom.

Pite menej alkoholu – Alkohol má neurotoxické účinky na mozog vrátane zníženia výkonu pamäte. Príležitostné mierne pitie nie je problémom, ale nadmerné pitie môže poškodiť váš hipokampus, kľúčovú oblasť vášho mozgu spojenú s pamäťou.

Trénujte telo aj mozog

Trénujte svoj mozog – Hry, ktoré zamestnajú váš mozog, vám môžu pomôcť posilniť pamäť a môžu dokonca znížiť riziko demencie.

Vitamín D – Nedostatok vitamínu D je veľmi častý, najmä v chladnejších klimatických podmienkach, a je spájaný s vekom podmieneným kognitívnym poklesom a demenciou.

Cvičenie – Cvičenie prináša neuveriteľné výhody pre celé vaše telo vrátane mozgu. Ukázalo sa, že aj mierne cvičenie v krátkom intervale zlepšuje kognitívny výkon vrátane pamäte u všetkých vekových skupín.

Protizápalové potraviny – Protizápalové jedlá sú vynikajúce pre váš mozog, najmä bobuľovité ovocie a iné jedlá s vysokým obsahom antioxidantov. Ak chcete do svojej stravy začleniť viac protizápalových potravín, nič nemôžete pokaziť konzumáciu rôznych druhov ovocia a zeleniny.

Kurkuma – Kurkumín je silný antioxidant. Štúdie na zvieratách preukázali, že zmierňuje zápal a amyloidové plaky v mozgu. Je však potrebný ďalší výskum u ľudí.

Kakao – Kakao patrí medzi najpríjemnejšie tipy na lepšiu pamäť. Má vysoký obsah antioxidantov, ktoré môžu pomôcť zlepšiť výkon pamäte. Vyberte si tmavú čokoládu so 70% alebo viac kakaa, aby ste získali koncentrovanú dávku antioxidantov.