Spánok a poker súvisia viac, ako si myslíte

Spánok a poker súvisia viac, ako si myslíte

Lepší spánok, lepšie výsledky v pokeri. Toto pravidlo platí. Zapamätajte si: Spánok a poker spolu súvisia.

Spánok a poker súvisia viac, ako si myslíte

Jason Bourne ho nazýval zbraňou.

Dalajláma najlepšou formou meditácie.

Daniel Negreanu a Fedor Holz hovoria o kľúči, vďaka ktorému sa môžete stať najlepším hráčom pokeru, akým dokážete byť.

Všetci hovoria o tom istom – o spánku.

Mnohé roky špičkoví biznismeni a manažéri poukazujú na to, že kvalitný osemhodinový spánok je jedným z hlavných dôvodov ich úspechu.

Kvalitný spánok úzko súvisí s kvalitným fyzickým aj psychickým výkonom. Vie to mnoho športovcov, napríklad Cristiano Ronaldo veľmi dbá na svoj spánok a jeho kvalitu. A aký hráč to je!

Od hráčov pokeru k „šípkovým Ruženkám“

Daniel Negreanu, jeden z top hráčov pokeru, sa snaží spať čo možno najviac. Dokonca má vlastný príves mimo kasína, aby si mohol zdriemnuť.

Fedor Holz sa dostal do top 10 najlepšie zarábajúcich hráčov pokeru tiež kvôli tomu, že kládol dôraz na kvalitný spánok.

Keď dvaja profíci, ktorí dovedna vyhrali viac ako 55 miliónov amerických dolárov tvrdia, že spánok je pre poker a úspech v ňom dôležitý, niečo na tom asi bude…

Joga, meditácia a spánok dávajú hráčom pokeru veľkú mentálnu výhodu. Spánok a poker spolu súvisia viac, ako sa na prvý pohľa zdá.

Spánok je dôležitý pre revitalizáciu našich buniek, aby sme vyčistili „svinstvo“ plávajúce okolo nášho mozgu, podporili schopnosť učenia a pamäť, regulovali náladu, energiu a podobne.

Tri spôsoby, ako zvýšiť kvalitu spánku

Neberte lieky

Neberte lieky na spanie či doplnky výživy ako melatonín. Tiež je potrebné vyhýbať sa nadmernej konzumácii alkoholu či drog, v snahe zlepšiť schopnosť zaspať.

Doplnky sú len krátkodobým riešením. Možno vám pomôžu skôr zaspať, no z dlhodobého hľadiska narobia viac škody ako úžitku.

Tma

Ľudský organizmus je stvorený na to, že s tmou sa spúšťajú spánkové mechanizmy. Čím menej svetla a viac tmy vo vašej spálni, tým lepšie pre vás.

Čím je v miestnosti určenej na spánok viac tmy, tým viac melatonínu telo vylučuje a tým kvalitnejší a hlbší je váš spánok.

Redukujte elektromagnetické žiarenie

Elektromagnetické žiarenie znižuje vylučovanie melatonínu. Pred spaním vypnite wi-fi router, televíziu, počítač, mobil.

Keďže už viete, že spánok a poker spolu úzko súvisia, určite si uvedomujete, že ak chcete byť v tejto kartovej hre úspešný, musíte sa zamerať aj na kvalitu svojho nočného oddychu.