Skáču od radosti! Hráči pokeru v Holandsku získali miliónové daňové úľavy

Skáču od radosti! Hráči pokeru v Holandsku získali miliónové daňové úľavy

Hráči pokeru v Holandsku sa tešia z daňových úľav v hodnote miliónov dolárov. Vďaka nedávnemu rozhodnutiu holandskej daňovej a colnej správy

Holandská spravodajská stránka CasinoNieuws nedávno informovala o tom , že sa skončila dlhotrvajúca bitka medzi hazardnými hráčmi a daňovým úradom.

Miestni profesionáli bojovali za zvrátenie daňových požiadaviek na peniaze získané na PokerStars.eu. S pomocou právnika a pokerového nadšenca Pepijna Le Heuxa hráči v tomto spore triumfovali.

Zisky z pokerových stránok v rámci Európskej únie nie sú podľa holandských právnych predpisov od roku 2015 zdaniteľné. Hráči ani vláda o tejto skutočnosti nepochybujú.

Hráči pokeru v Holandsku vyhrali dôležitý súd, získajú milióny na daňových úľavách

V posledných rokoch sa vedú spory o umiestnenie PokerStars.eu. Hráči tvrdili, že servery tohto webu majú sídlo na Malte, a teda v rámci Európskej únie.

Holandská daňová a colná správa mala iný názor. Podľa tohto názoru je PokerStars.eu prepojená s PokerStars, ktorá má svoje ústredie na ostrove Man.

Ostrov Man sa nachádza mimo Európskej únie, čo znamená, že peniaze získané na tomto webe boli zdaniteľné v národnej sadzbe 30,1%. Vďaka práci spoločnosti Le Heux zmenila daňová agentúra svoj postoj.

Použitím precedensu stanoveného v predchádzajúcich rozsudkoch súdu právnik úspešne argumentoval, že umiestnenie PokerStars.eu by malo byť tam, kde sú umiestnené jeho servery (t. J. Malta).

Víťazstvo znamená, že stovky holandských hráčov pokeru môžu teraz požiadať o úľavy. Podľa rozhodnutia bude vrátená akákoľvek daň zaplatená z výhier od PokerStars od roku 2012.

Bez konkrétnych údajov o príjmoch a výdavkoch je ťažké vedieť, koľko dostanú jednotliví hráči. Pozrime sa však na holandského profesionálneho hráča pokeru Lexa Veldhuisa.

V januári dosiahol na PokerStars príjmy z výhry MTT vo výške 196 971 dolárov. Z turnajov, v ktorých inkasoval, utratil Veldhuis za buy-iny 28 313 dolárov.

Je takmer isté, že minul viac na iné MTT, v ktorých sa mu nepodarilo inkasovať. Na základe dostupných údajov však dosiahol zisk 168 658 dolárov.

Podľa starého holandského systému by z týchto výhier zaplatil 30,1% daň vo výške 52 283 dolárov. Po výhre hráčov na súde si môže tieto peniaze ponechať.